Porównanie iPhone 12 i 13: co cię czeka?

Wstęp

iPhone 13 jest drugim modelem urządzeń firmy Apple w rodzinie iPhone 12. Przedstawiono go w listopadzie 2020 roku, aby zastąpić model iPhone 12. Nowy model dostarczył użytkownikom całą masę nowych funkcji i usprawnień. Wielu ludzi było zachwyconych zarówno wyglądem, jak i wydajnością nowego modelu. Przyglądniemy się różnicom i udoskonaleniom, jakie zaprezentował iPhone 13 względem iPhone 12.

Nowy ekran Retina XDR 6,7-calowy OLED Super Retina XDR w iPhone 13

iPhone 13 zawiera najnowszą technologię ekranu OLED Super Retina XDR o przekątnej 6,7 cala. Ekran ten ma lepszą jasność niż poprzednie modele z rodziny iPhone 12. Może on wyświetlić do 1200 nitów maksymalnej jasności, co oznacza, że w przypadku ekranów o takich samych parametrach iPhone 13 osiąga około 50% większą jasność w porównaniu do swojego poprzednika, modelu iPhone 12. Dodatkowo, nowy model iPhone 13 wykorzystuje technologię HDR10+, która pozwala na wyświetlanie bardziej szczegółowych i żywych obrazów w porównaniu do poprzednich modeli.

Ulepszona jakość obrazu w iPhone 13 dzięki rozdzielczości 2338 x 3088 px

Rozdzielczość ekranu iPhone 13 wynosi 2338 x 3088 px, co oznacza, że jest to prawie 3 razy wyższa rozdzielczość niż w modelu iPhone 12. Oznacza to, że obrazy wyświetlane na ekranie iPhone 13 są wyraźne, szczegółowe i pełne życia. Co więcej, jest to jeden z największych ekranów dostępnych na rynku, a jego wielkość doskonale sprawdza się, szczególnie wtedy, gdy korzysta się z aplikacji do tworzenia i edycji zdjęć i filmów.

Nowy ekran Retina XDR 6,7-calowy OLED Super Retina XDR w iPhone 13

iPhone 13 zawiera doskonałą jakość obrazu dzięki zastosowaniu nowego ekranu Retina XDR o przekątnej 6,7 cala. Jest to OLED Super Retina XDR – nowatorska technologia zaprojektowana specjalnie do Apple iPhone’a.

Ekran XDR Retina oferuje użytkownikowi wyraźny obraz i wyjątkowe kolory. Posiada również współczynnik odbicia światła aż do 800 nitów, dzięki czemu uzyskasz bogaty i intensywny obraz nawet w świetle naturalnym.

Ekran w iPhone 13 posiada również wysoką rozdzielczość 2338×3088 px. Jest to zwiększenie w stosunku do iPhone 12 i iPhone 12 Pro, których ekrany miały nieco niższą rozdzielczość.

Dążenie do doskonałości w zakresie obrazu sprawia, że ekran w iPhone 13 jest doskonale dostosowany do rozrywki, podglądu zdjęć czy oglądania filmów.

Ulepszona jakość obrazu

iPhone 13 wyposażony jest w najwyższej jakości ekran Retina XDR, co zapewnia niesamowitą jakość i precyzję wyświetlanego obrazu. Oferuje on rozdzielczość 2338 x 3088 px, co stanowi ogromny skok w porównaniu do poprzednich modeli iPhone 12. Jest to jedna z najważniejszych różnic między modelem 12 a modelem 13.

Nowy Super Retina XDR 6,7 calowy ekran OLED zapewni wspaniałe wrażenia podczas korzystania i oglądania filmów. W tym sposobie dostaniesz wyższą jakość wideo lub precyzję animacji, gdyż każdy obraz na takim ekranie wyświetlany jest w lepszym kontraście, kolorze i jakości. To wszystko wspólnie działa jako idealny zestaw.

Ulepszona jakość procesora w iPhone 13

iPhone 13 wyposażony jest w najnowszy 5-nanometrowy układ Apple A14 Bionic – ulepszony i bardziej wydajny od układu A13 poprzednio używanego w iPhone 12. Jak podano w raporcie Applu, układ ten oferuje do 40% wyższą wydajność niż jego poprzednik, co przekłada się na szybszy dostęp do aplikacji, a także większą wydajność w grach. Co więcej, Apple zaimplementowało w układzie inteligentny system ograniczania zużycia energii, zmniejszając tym samym zużycie energii przez urządzenie.

  • Do 40% wyższa wydajność niż jego poprzednik
  • Szybszy dostęp do aplikacji oraz większa wydajność w grach
  • Inteligentny system ograniczania zużycia energii

Ulepszone i lepiej chronione kamery w iPhone 13

iPhone 13 to najnowszy model Apple, z najnowszą technologią w zakresie kamer. Ma on cztery kamery na tylnym panelu, w tym jedną główną 16-megapikselową kamerę i trzy dodatkowe 12-megapikselowe kamery. Wszystkie te kamery mają szeroki kąt widzenia, dzięki czemu możesz uchwycić więcej w kadrze. Kamera jest także lepiej chroniona przed uszkodzeniem i wstrząsami, co pozwala na wykonanie ostrzejszych zdjęć, nawet jeśli telefon jest sprzężony z optycznym stabilizatorem.

Ponadto iPhone 13 posiada innowacyjną technikę obróbki sygnału obrazu (ISP), która poprawia jakość zdjęć, wysoką jakość wideo oraz szybszy autofocus. Technologia ta wykorzystuje procesory Deep Fusion i Smart HDR 3, aby osiągnąć niesamowite rezultaty przy nagrywaniu i robieniu zdjęć. Ponadto iPhone 13 ma unikalne Night Mode, który pozwala zrobić zdjęcia w całkowitej ciemności.

Nowe kamery iPhone 13 pozwalają również na szybszą łączność Wi-Fi 6, która oferuje większą szybkość połączenia oraz lepszą jakość obrazu. Apple zapewnia również ochronę przed chłodem, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki czemu możesz cieszyć się bezproblemową pracą kamery nawet w najtrudniejszych warunkach.

Trwałość iPhone 12 i iPhone 13

Użytkownicy obu modeli iPhone’a 12 i 13 mogą korzystać z tego samego poziomu trwałości. Obudowe obu modeli wykonano z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, oba modele są w pełni wodoodporne, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie bawić się na plaży lub innych miejscach bez obaw o uszkodzenie swojego telefonu.

Dodatkowo, oba modele wyposażone są w zaawansowane systemy chłodzenia, chroniące telefon przed przegrzaniem. Systemy chłodzenia składają się z rurek cieplnych i zintegrowanych radiatorów, co oznacza, że nawet po długim czasie korzystania z telefonu jego temperatura będzie pod kontrolą.

iPhone 12 i iPhone 13 zostały zaprojektowane, aby dostarczyć użytkownikom wszechstronnego telefonu do wielu różnych zastosowań. Oba modele są trwałe, wytrzymałe i wodoodporne, dzięki czemu mogą sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom. Mogą one towarzyszyć użytkownikom w każdej sytuacji.

Główne różnice między iPhone 12 a iPhone 13

Porównując iPhone 12 z iPhone 13, możemy zauważyć wiele zmian. Poniżej wymieniono najważniejsze różnice.

Wyświetlacz

iPhone 13 ma zupełnie nowy 6,7-calowy wyświetlacz OLED Super Retina XDR. Wyświetlacz posiada rozdzielczość 2338 x 3088 px i ma lepszą jakość obrazu niż iPhone 12.

Chip A14 Bionic

Za sprawne działanie iPhone 13 stoi 5-nanometrowy układ Apple A14 Bionic. Został on zaprojektowany specjalnie do urządzeń mobilnych. Układ A14 jest 20% szybszy i ma 40% więcej sztucznej inteligencji niż w iPhone 12.

Kamery

iPhone 13 wyposażony jest w dwa dodatkowe obiektywy, co pozwala użytkownikom na robienie lepszych zdjęć. Obudowa nowego modelu została wyposażona w ulepszoną ochronę obiektywów przed zanieczyszczeniami.

Trwałość

Apple wprowadziło jeszcze większą trwałość obu modeli. Obudowa zarówno iPhone 12 jak i iPhone 13 jest odporna na uszkodzenia i wodoodporna.

Cena

iPhone 13 jest droższy niż iPhone 12, jednak cena dodana wynikająca z ulepszeń wydaje się wystarczająca. iPhone 13 został pozytywnie odebrany przez konsumentów i nadano mu krytycznie pozytywną opinię profesjonalistów.

Rezonans iPhone 13 wśród Konsumentów

iPhone 13 został życzliwie przyjęty przez konsumentów na całym świecie. Większość konsumentów zgodziła się, że nowy model stanowi ogromny postęp względem poprzednika iPhone 12. W szczególności recenzje dotyczące nowego ekranu Super Retina XDR były bardzo pozytywne. Wielu użytkowników uważa, że ma to najwyższą jakość obrazu spośród wszystkich iPhone’ów.

Krytycy twierdzą, że ulepszony układ A14 Bionic w iPhone 13 jest jeszcze bardziej efektywny niż jego poprzednik i daje użytkownikom lepszą wydajność i szybszy czas reakcji. Co więcej, iPhone 13 zawiera systemową technologię Ceramic Shield, która ma za zadanie chronić telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Inni doceniają ulepszone kamery, które monitorują otoczenie w każdej chwili, aby zapewnić doskonałą jakość zdjęć i wideo. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji takich jak Night Mode, Deep Fusion i Smart HDR 3, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Porównanie cen iPhone 12 i iPhone 13

Ocena wartości dodanej dla użytkownika końcowego w porównaniu do iPhone 12 jest bardzo ważna, ponieważ oznacza to, że wynagrodzenie za udoskonalenia iPhone 13 zostanie zwrócone do ręki kupującego. Ceny nowego modelu zostały ujawnione na kilka tygodni przed premierą i posiadacze iPhone 12 będą mogli sprawdzić, czy lepiej wybrać aktualny model, czy zmierzyć się z nowym iPhone 13.

Nowy iPhone 13 można kupić w sześciu wersjach: 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB i 2 TB.

Zaczynając od najtańszej wersji. Wersja 64 GB kosztuje 699 $. Model 128 GB jest o 10 USD droższy (709 USD). Cena 256 GB wzrasta do 799 USD, a 512 GB do 999 USD. Najdroższy model 1 TB kosztuje 1199 USD, a 2TB — aż 1499 USD.

Ceny iPhone 12 są wyższe niż iPhone 13, gdyż Apple wprowadziło kilka nowych funkcji i poprawek bez wpływu na cenę. Należą do nich m.in. lepszy ekran OLED, procesor 5 nanometrów, lepsze i lepiej chronione kamery oraz bardziej trwała obudowa. Użytkownicy twierdzą, że zarówno iPhone 12, jak i iPhone 13 opłaca się kupić, ale jeśli masz jeszcze starszy model i chcesz go wymienić na nowszy, to lepszym wyborem jest iPhone 13 ze względu na swoją wyższą wydajność i trwałość.

Zakończenie: Wartość dodana dla użytkownika końcowego

Porównanie iPhone 12 i iPhone 13 pozwala nam zrozumieć, że wprowadzone zmiany są znaczące i oferują wiele wartości dla użytkowników. W porównaniu z ceną za iPhone 12, Apple wnosząc ulepszenia do iPhone 13 wykonał krok naprzód i wprowadził różnice i udoskonalenia w licznych aspektach ich produktu.

Nowy ekran Retina XDR 6,7-calowy OLED Super Retina XDR w iPhone 13, jak i ulepszona jakość obrazu dzięki rozdzielczości 2338 x 3088 px, ulepszenia w układzie procesora z 5-nanometrowym układem Apple A14 Bionic oraz ulepszone i lepiej chronione kamery, to tylko niektóre nowości tego modelu.

Innym ważnym aspektem jest większa trwałość obu modeli dzięki odpornej na uszkodzenia i wodoodpornej obudowie. Można powiedzieć, że Apple zrobiło kolejny krok w kierunku doskonałości swojego produktu. Właśnie dlatego iPhone 13 cieszy się pozytywną oceną od profesjonalistów oraz entuzjastycznym przyjęciem wśród konsumentów.

Dla użytkowników końcowych oznacza to większy wybór przy podobnej cenie, co czyni iPhone 13 doskonałym wyborem w porównaniu do iPhone 12. Oznacza to również, że można mieć pewność, że inwestując w nowy iPhone 13, jest się w stanie cieszyć wszystkimi nowymi funkcjami i ulepszeniami, które sprawią, że telefon będzie bardziej bezpieczny, szybszy, wygodniejszy i wielozadaniowy.

comments: 0

Back to top