Jak wybrać: Porównanie MacBooka Air i Pro!

Wstęp

Wybór odpowiedniego modelu laptopa MacBook jest bardzo ważny dla każdego, kto szuka nowego urządzenia. Ważne jest, aby wybrać ten, który spełni wszystkie twoje potrzeby. Ten przewodnik ma na celu pomóc Ci porównać modele MacBook Air i MacBook Pro, abyś mógł wybrać odpowiedni dla siebie.

Porównanie podzespołów

MacBook Air i MacBook Pro mają wiele różnic w zakresie parametrów technicznych. Rozważmy te podzespoły:

 • Procesory: Pozycja główna w tym segmencie należy do MacBooka Pro, który jest wyposażony w szybsze procesory Intel Core i5 lub Core i7. Procesor w MacBooku Air to mniej wydajny Intel Core i3 lub Core i5. Oznacza to, że jeśli chcesz osiągać większe wyniki w wymagających aplikacjach i grach, to MacBook Pro będzie lepszym wyborem.
 • Pamięć operacyjna: Oba modele mają wystarczającą ilość pamięci operacyjnej do codziennych zadań. Jednak MacBook Pro oferuje możliwość rozszerzania go do 16 GB, co może okazać się przydatne w przypadku wykonywania wielozadaniowych zadań wymagających dużej ilości pamięci RAM.
 • Karty graficzne: MacBook Pro wyposażony jest w zaawansowane karty graficzne dla wysokiej wydajności. Natomiast MacBook Air ma tylko opcjonalne powiększenie swoich zasobów w celu uzyskania wystarczającej wydajności.
 • Dyski twarde: Oba modele mają standardowy dysk twardy SSD o pojemności 128 lub 256 GB. Przestrzeń dyskowa można rozszerzyć zarówno w modelu MacBook Pro jak i Pokój dla MacBooka Air.
 • Inne elementy: MacBook Pro wyposażony jest w porty Thunderbolt 3 i USB-C, co zapewnia użytkownikowi większą elastyczność w dostosowywaniu laptopa do swoich potrzeb. Niestety, te porty nie są dostępne w modelu MacBook Air.

Jak widać, oba laptopy mają swoje wady i zalety w zakresie podzespołów. Najważniejsze jest to, aby twój wybór był w pełni dopasowany do Twoich potrzeb.

Porównanie obudowy

Kiedy wybierasz między MacBook Air a MacBook Pro, warto sprawdzić, jak wielkie są różnice odnośnie wymiarów, wagi i technologii wyświetlania. Oto co musisz wiedzieć:

 • MacBook Air: ma mniejsze wymiary (11-13 cali), cieńszą obudowę i waży mniej niż MacBook Pro.
 • MacBook Pro: ma większy ekran (13-16 cali) i cięższą obudowę, ale ma zazwyczaj jaśniejszy wyświetlacz i większą przepustowość.

Jeśli potrzebujesz laptopa, który jest bardziej mobilny lub zajmuje mniej miejsca, wybierz MacBook Air. Jeśli szukasz większego i bardziej wytrzymałego urządzenia do pracy, wybierz MacBook Pro.

Porównanie funkcji systemu

Jeśli chodzi o oprogramowanie, na wybór macBooka Air lub Pro wpływają różne dodatkowe funkcje. Każdy z tych laptopów ma swoje własne cechy i udogodnienia.

 • MacBook Air: wspiera technologie szyfrowania wszystkich danych, zagadki czujników obecności utrzymujące system w bezpiecznym stanie, natychmiastowe i wydajne wsparcie dla aplikacji i automatyzacji danych po wejściu do systemu.
 • MacBook Pro: oferuje technologię szyfrowania wszystkich danych i zagadki, które chronią system przed nieautoryzowanym dostępem. Wsparcie aplikacji jest szybsze, a automatyzacja danych zapewnia odblokowane funkcje i szybkie działanie.

Na koniec warto zauważyć, że wybór pomiędzy MacBookiem Air a Pro jest bardzo trudny. Jednak analiza powyższych funkcji pozwoli Ci wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Porównanie Klawiatury i Trackpadów

Kiedy przychodzi do porównania modeli laptopów MacBook Air i MacBook Pro, ważnym elementem porównania jest to, co trzymasz w dłoniach – klawiatura i trackpad. Każdy przeznaczony do pracy zawodowej lub domowego użytku użytkownik laptopa ma inne wymagania dotyczące wygody używania i oczekiwań, dlatego porównanie jest ważne.

Zacznijmy od klawiatur. W obu modelach laptopów mamy płaskie klawiatury z pełnym zestawem klawiszy. Jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania, MacBook Pro ma bardziej sprężysty i precyzyjny skok klawiszy, a jego tradycyjna konstrukcja ułatwia szybkie pisanie na klawiaturze. Z drugiej strony, MacBook Air ma bardziej stonowaną, ale wciąż wygodną klawiaturę. Model Pro oferuje również pełny rozmiar trackpadu, podczas gdy MacBook Air oferuje mniejszy trackpad Touchpad.

Jeśli chodzi o doświadczenia związane z ruchem, MacBook Pro ma tradycyjny trackpad, zapewniający swobodne i precyzyjne przesuwanie palcem po ekranie, podczas gdy MacBook Air wykorzystuje technologię Force Touch, która zapewnia czułość i precyzję. Obydwa modele mają też wspomnianą wcześniej technologię Multi-Touch, która umożliwia korzystanie z gestów dwojga, trzech i pięciu palców. Podsumowując, jeśli chcesz najbardziej precyzyjnego trackpadu, MacBook Pro będzie lepszym wyborem.

Porównanie akcesoriów

Jeśli chodzi o akcesoria do laptopów, dostępne opcje są bardzo podobne dla każdego z modeli MacBook Air i MacBook Pro. Etui na laptopa, stacje dokujące, zasilacze i inne wielofunkcyjne baterie wymienione są poniżej:

 • Etui na laptopa
 • Stacje dokujące
 • Zasilacze
 • Wielofunkcyjne baterie

Należy jednak pamiętać, że modele MacBook Air i MacBook Pro mają różne rozmiary obudów. Z tego powodu należy upewnić się, że wszystkie akcesoria kompatybilne są z odpowiednim urządzeniem.

Porównanie cen

Jeśli chodzi o cenę, MacBook Air i MacBook Pro różnią się znacznie. Modele laptopów Apple mogą mieć ceny wahające się od 999 do 2499 dolarów. Cena zależy od wybranego modelu, procesora, rozmiaru dysku twardego, pamięci operacyjnej i innych funkcji laptopa. Cena laptopa może różnić się w zależności od sklepu – detalicznego lub hurtowego. Ubezpieczenia także mają wpływ na cenę laptopy. Apple oferuje ubezpieczenia, które można kupić razem z laptopem. Dzięki temu można chronić swój laptop przed niespodziewanymi wydatkami na naprawy.

Kupując laptopa, należy zwrócić uwagę na okres trwania gwarancji. Każdy z laptopów Apple jest wyposażony w standardową gwarancję na okres jednego roku. Istnieją także dostępne opcje przedłużenia tej gwarancji, które warto rozważyć, jeśli planujemy używać naszego laptopa przez dłuższy czas.

Porównanie obsługi technicznej

Jeśli chodzi o wsparcie techniczne, MacBook Air i MacBook Pro oferują podobne doświadczenia. Oba marki mają działy wsparciastr techincal, które oferują szybkie i skuteczne rady dotyczące wszelkich typów problemów technicznych. Apple oferuje bezpłatną pomoc telefoniczną, rozmowy na czacie z ekspertami i fora internetowe. Oferta Apple jest bardziej zaawansowana niż opcje wsparcia technicznego dostępne dla producentów innych marek.

Posiadanie wsparcia technicznego jest ważne, ponieważ może chronić Cię przed uniknięciem znacznych kosztów w przypadku awarii sprzętu lub zgubienia plików. Dlatego ważne jest, aby wybrać laptop z dobrze wyposażonym wsparciem technicznym.

Zalecenia

Jaki model MacBooka będzie dla Ciebie najlepszy? Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie kilku najważniejszych różnic między Apple MacBook Air i MacBook Pro, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji:

 • MacBook Air: Lekki i przenośny laptop o nieco mniejszych parametrach. Idealny dla osób, które potrzebują lekkiego sprzętu.
 • MacBook Pro: Bardzo wydajny laptop o większych parametrach. Idealny dla profesjonalistów, twórców i tych, którzy potrzebują więcej wydajności.

Wybierz model, który w największym stopniu odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli potrzebujesz więcej wydajności, MacBook Pro może być dla Ciebie dobrym wyborem. Natomiast jeśli potrzebujesz lekkiego, wytrzymałego laptopa, to MacBook Air jest idealnym wyborem.

Konkludencja

Porównując oba modele MacBooka – Air i Pro – ważne jest, aby skupić się na naszych potrzebach i wymaganiach. Różnice w procesorach, pamięci, obudowie, systemie i konfiguracji mogą być znaczne. Apple oferuje też szeroki wybór akcesoriów, co dodatkowo może wpływać na decyzję. Ceny obu modeli również się różnią, a czasami różnica jest zaskakująca. Ostateczny wybór należy do każdego użytkownika, ponieważ to on najlepiej wie, czego potrzebuje.

Lista Zasobów

Jeśli masz wątpliwości co do porównania między MacBook Air a MacBook Pro, istnieje kilka wartościowych zasobów, które mogą Ci pomóc. Oto lista linków, które mogą Ci pomóc, abyś mógł uzyskać więcej informacji i wybrać odpowiedni model:

• Apple: Porównaj modele MacBooka – Przedstawia porównanie parametrów technicznych obu modeli.

• Cruncher.com: Macbook Air vs Macbook Pro – Skupia się na porównaniu wydajności obu modeli.

• Tech Radar: MacBook Air vs MacBook Pro – Odpowiada na pytania dotyczące procesora, ekranu, trwałości baterii i innych istotnych czynników.

• Komputer Świat: Porównanie systemu operacyjnego Windows 10 vs macOS – Porównuje funkcje systemu operacyjnego na obu platformach.

• MyMac.com: Który model MacBooka wybrać? – Odpowiada na szereg pytań dotyczących wielu tematów, w tym portów, klawiatury i trackpada.

Podsumowanie

Porównanie MacBook Air i MacBook Pro to złożony temat, który wymaga głębszego przyjrzenia się wszystkim ważnym elementom każdego modelu. Kupujący laptop musi zdecydować, który model będzie dla nich najlepszy. Żaden model nie jest „lepszy” w ogólnym rozumieniu, ale gdy użytkownik dokładnie przeanalizuje parametry dostarczone w naszym przewodniku, jest on w stanie określić, który model będzie dla niego najbardziej odpowiedni.

Należy zwrócić uwagę na podzespoły, wymiary, funkcje systemu, klawiatury, trackpady, akcesoria, ceny, obsługę techniczną i ogólną jakość obu modeli. Większość cech tych laptopów ma zarówno plusy, jak i minusy i przemyślenie ich przed zakupem sprawi, że osoba dokonująca zakupu będzie miała wszystkie informacje, aby mądrze wydać swoje pieniądze. Wszystkie te informacje są dostępne na liście zasobów przedstawionych w naszym przewodniku.

comments: 0

Back to top