iPad Pro 2021: Odwiedzaj świat, jak nigdy wcześniej!

Wprowadzenie do najnowszego iPad Pro

iPad Pro to najnowszy tablet stworzony przez Apple, który został wydany w 2020 roku. Jest on wyposażony w wyświetlacz Liquid Retina o wielkości 11 cali lub 12,9 cala, a także w nową generację procesorów A12Z Bionic. Jego smukły design i zaawansowane technologie czynią go idealnym sprzętem do przechowywania plików, odtwarzania multimediów, a także wykonywania prac biurowych.

Sprawdźmy teraz szczegóły budowy i funkcjonalności najnowszego iPad Pro.

Przybliżenie wyglądu: design, wymiary i materiały

iPad Pro jest elegancki i ergonomiczny. Ma 11 cali szerokości i 7,02 cali długości. Ma też grubość 5,9 mm. Jego obudowa wytworzona jest z anodowanego aluminium, co oznacza, że jest wytrzymała i lekka (około 1,03 kg). Wykończenie frontu jest pokryte szkłem, które jest odporne na odciski palców oraz inne zanieczyszczenia.

Boki i góra tabletu są silnie ukształtowane, tworząc odciski w palcach i dłoni. Oznacza to, że użytkownik ma możliwość bezpieczniejsze i wygodniejsze trzymanie tabletu. W porównaniu do poprzednich wersji, iPad Pro jest lżejszy i mniejszy o 1 cm szerokości i 0,5 cm grubości.

Wyświetlacz – Rozdzielczość i Jakość Obrazu

iPad Pro wyposażony jest w 12,9-calowy wyświetlacz Liquid Retina Display o rozdzielczości 2732×2048. Pozwala to na generowanie bardzo wyraźnego obrazu o ostrych krawędziach i szerokiej gamie barw. Standardowe jasności są dostosowane w taki sposób, aby maksymalnie wydłużyć czas pracy na baterii. Głośniki są wbudowane i dostarczają wyraźny, tonalny i naturalny dźwięk.

Wyświetlacz iPad Pro został wyposażony w technologię True Tone, która automatycznie dostosowuje temperaturę barw, aby pasowała do panującego w otoczeniu oświetlenia. Technologia ProMotion natomiast pomaga usprawnić czas reakcji dotykowej i przyspieszyć częstotliwość odświeżania obrazu do 120Hz, co daje niesamowity fluid obrazu, bez konieczności ręcznego dostrajania.

Łączność

iPad Pro wyposażony jest w technologię bezprzewodową, która umożliwia łączenia się z innymi urządzeniami. Urządzenie posiada również szeroką gamę portów, w tym pozwalające na bezpośrednie podłączenie klawiatury i myszy.

  • Bezprzewodowa technologia Wi-Fi
  • Bluetooth 4.0+
  • Port USB-C
  • Gniazdo 3.5mm

Bateria – Poziom wydajności i czas trwania

iPad Pro ma wbudowaną baterię o znacznej pojemności, która zapewnia nawet 10 godzin pracy bez ładowania. Oznacza to, że użytkownicy mogą pracować, surfować po sieci i grać przez cały dzień, bez potrzeby ładowania. Bateria jest odpowiednio zabezpieczona, aby zagwarantować trwałość.

Bateria ma również zaawansowaną technologię ładowania, co oznacza, że urządzenie można naładować szybko przy użyciu kabla USB. W zależności od tego, ile bateria jest już naładowana, można ją załadować w mniej niż pół godziny. Oznacza to, że użytkownik może wrócić do pracy bez obaw o spadki energii.

Procesor i pamięć RAM – szybkość i wydajność

Najnowszy iPad Pro oferuje wyjątkową wydajność, dzięki czemu możesz wykonywać kilka rzeczy jednocześnie bez spadków w szybkości. Urządzenie wyposażone jest w procesor A12X Bionic, który jest szybszy niż wiekszość laptopów. Zestaw jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM, która pozwala na efektywne korzystanie z wielu aplikacji w tym samym czasie.

Dzięki temu możesz oglądać filmy, tworzyć prezentacje, edytować obrazy i grać w gry dobrej jakości, zachowując wysoką prędkość i wydajność. Apple zapewnia lepszą wydajność niż w poprzednich modelach iPad Pro.

Aparat i kamera: zdjęcia i nagrywanie wideo

iPad Pro wyposażony jest w 12-megapikselowy aparat i kamery do wideo Full HD.

Jakość zdjęć jest bardzo dobra, a tryb panoramiczny daje szeroki zakres widzenia. Dodatkowo, optyczna stabilizacja obrazu (OIS) zapewnia płynne ujęcia, nawet przy ruchliwych scenach.

Funkcje takie jak Live Photos, HDR, filtry i detekcja twarzy sprawiają, że fotografowanie staje się łatwe i przyjemne.

Jeśli chodzi o nagrywanie wideo, iPad Pro może rejestrować materiał w jakości 4K i nawet slow motion w rozdzielczości 1080p. Jest to bardzo przydatne do tworzenia profesjonalnych filmów.

Są jednak pewne ograniczenia, takie jak brak wsparcia dla 3D Touch oraz brak jasności f/1.8. Do tego, jakość nagrań w słabym świetle pozostawia wiele do życzenia.

System Operacyjny iOS

iPad Pro jest wyposażony w system operacyjny iOS w najnowszej wersji, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będzie działał zgodnie z zamierzeniami. Jak już mówiliśmy w naszym przewodniku, iOS jest zoptymalizowany do bycia bardzo szybkim i niesamowicie responsywnym. Oznacza to, że aplikacje, które uruchamiasz będą działać płynnie i bez opóźnień.

iOS oferuje także ogromną ilość funkcji. Oprócz podstawowych funkcji, takich jak sklep App Store, możesz wybrać spośród wielu innych opcji, w tym Apple Music, iCloud, Apple Pay itp. Jeśli chodzi o zabezpieczenia, iOS zapewnia silne szyfrowanie danych, które chroni Cię przed wszelkiego rodzaju wirusami i innymi zagrożeniami.

Z drugiej strony jakość oprogramowania iOS pozostawia wiele do życzenia. Czasami możesz napotkać błędy lub problemy, które będziesz musiał rozwiązać. Możesz też natknąć się na problemy ze sprzętami, takie jak zacięte cyfrowe czujniki.

Dodatki do iPad Pro

iPad Pro oferuje ogrom opcji dodatkowych. Są one dostępne za pośrednictwem Sklepu Apple, który oferuje szeroką gamę aplikacji i usług. Użytkownicy mogą skorzystać z Apple Music, Apple TV+ oraz usług w chmurze takich jak iCloud.

Jeśli chodzi o aplikacje, użytkownicy mają dostęp do wielu z nich na iOS-ie. Można je znaleźć na App Store i pobrać, aby rozszerzyć funkcjonalność tabletu. Te aplikacje obejmują zarówno bezpłatne, jak i płatne wersje. Mają one różne usługi, takie jak gry, drag & drop, edytor tekstu i narzędzie do tworzenia przycisków.

Wytrzymałość

iPad Pro to bardzo wytrzymałe urządzenia. Wykonane są one z aluminium i szkła, co sprawia, że są one solidne i odporne na upadki i zarysowania. Te obudowy są także wystarczająco grube, by zachować swoją wytrzymałość w trakcie częstego użytkowania. Dodatkowo, wyposażone są w dodatkową warstwę uszczelnienia w celu ochrony przed zachlapaniem. Warto również dodać, że iPad Pro oferuje solidne i lekkie metody montażu.

Oprócz tego, iPad Pro ma wbudowany czujnik accelerometru podczerwieni i żyroskopu, który pomaga w ochronie przed uszkodzeniami wynikającymi z upadków. Te funkcje automatycznie monitorują ruchy tabletu i w razie potrzeby automatycznie blokują ekran, aby zapobiec jego uszkodzeniu.

Chociaż iPad Pro jest generalnie bardzo wytrzymały, wraz z postępem technologicznym stał się dość kruchy i delikatny. To oznacza, że istnieje ryzyko uszkodzenia go w wyniku upadku czy zbyt gwałtownego ruchu. Dlatego zaleca się, by użytkownicy zawsze nosili go w etui lub torbie ochronnej, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.

Cena – Porównanie z innymi tabletami

Kupując tablet, cena jest ważnym czynnikiem. Najnowszy iPad Pro jest droższy niż większość innych tabletów. Cena minimalnego modelu zaczyna się od 599 dolarów. Przeliczone na walutę polską wynosi około 2300 złotych. Model z większą pojemnością pamięci może być nawet o 400 dolarów droższy. Cena ulega zmianie ze względu na system i rodzaj procesora.

Istnieje wiele droższych tabletów, które oferują te same funkcje co iPad Pro, ale także wyrafinowany design, który kosztuje więcej. Możesz także porównać iPad Pro z innymi tabletami w podobnym przedziale cenowym, np. Samsung Galaxy Tab S4 lub Microsoft Surface Go. To pozostawia Ci wiele wyborów, jeśli chodzi o jakość i cenę.

Zakończenie

Najnowszy iPad Pro to idealny tablet dla fanów Apple’a. Jego minimalistyczny design, wyświetlacz Retina z jasnym i ostrzejszym obrazem, a także procesor A10X Fusion ze zwiększoną wydajnością i szybkim internetem robią wrażenie. Urządzenie ma swoje wady, takie jak bardzo krótki czas pracy na baterii oraz relatywnie wysoka cena, ale ogólnie jest świetne. iPad Pro również ma dobre kamery, wygodny system operacyjny iOS oraz zestaw akcesoriów, które pomagają wykorzystać jego potencjał. Wszystko to sprawia, że jest to urządzenie warto przemyślenia.

Ogólnie rzecz biorąc, najnowszy iPad Pro ma wiele zalet, które z pewnością je wyróżniają. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto przemyśleć ograniczenia, które muszą być brane pod uwagę. Konsekwencje każdej decyzji mogą się znacznie różnić, więc jedynym sposobem na uniknięcie późniejszego rozczarowania jest dostarczenie klientom najbardziej adekwatnych informacji.

comments: 0

Back to top