⃣ Jak skorzystać z Apple Music na iPhone?

Wprowadzenie: Co to jest Apple Music i dlaczego warto go wykorzystać?

Apple Music to usługa streamingowa muzyki, która umożliwia Ci słuchanie tysięcy utworów i albumów od największych wykonawców światowej klasy. Usługa oferuje Ci możliwość słuchania muzyki na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, na przykład iPhone. Możesz słuchać ulubionych piosenek i tworzyć fajne playlisty za pomocą aplikacji Apple Music.

Apple Music oferuje także codzienne zalecane playlisty i propozycje na podstawie Twoich odtwarzanych piosenek. Zapewnia także dostęp do programu Beats1, który oferuje muzykę i programy na żywo, w których grę biorą DJ-e z całego świata. Możesz także przesłać muzykę bezprzewodowo poprzez Wi-Fi lub bezprzewodowe funkcje transmisji.

Apple Music jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz słuchać naprawdę dobrej muzyki i robić to, jak chcesz. Ten przewodnik pomoże Ci w pełni wykorzystać potencjał usługi Apple Music i wyciągnąć z niego jak najwięcej.

Jak założyć konto Apple Music?

Apple Music to jedna z najbardziej popularnych usług streamingowych dla muzyki i innych rodzajów treści. Aby cieszyć się wszystkimi funkcjami, najpierw musisz założyć konto Apple Music. Zaletą jest to, że możesz korzystać z tej samej nazwy użytkownika i hasła, co w twoim koncie Apple. Jeśli nie masz konta Apple, będziesz musiał się zarejestrować, aby korzystać z Apple Music.

Aby się zarejestrować za pomocą urządzenia iPhone/iPad:

 • Krok 1: Otwórz aplikację Apple Music na swoim urządzeniu iPhone lub iPad.
 • Krok 2: Dotknij zakładki „Abonament” i wybierz jeden z planów opcji.
 • Krok 3: Zaloguj się za pomocą istniejącego konta Apple lub stwórz nowe konto.
 • Krok 4: Wybierz metodę płatności i potwierdź subskrypcję.

Jeśli masz już konto Apple, możesz również dokonać subskrypcji przez aplikację iTunes Store, wybierając opcję Apple Music.

Jak znaleźć interesujące i polecane piosenki na Apple Music?

Idealnym sposobem na znalezienie nowych piosenek, które mogłyby Ci się spodobać, jest skorzystanie z funkcji polecania w Apple Music. Aby z niej skorzystać, otwórz aplikację Apple Music na swoim urządzeniu iPhone i przejdź do sekcji „Polecane dla Ciebie”. Znajdziesz tam różne listy odtwarzania, albumy i utwory, których możesz spróbować.

Możesz też poszukać nowych aktywności i utworów w sekcji „Tendencje”, gdzie system powinien pokazywać Ci utwory, które są obecnie popularne. Możesz także przeszukiwać bibliotekę Apple Music, aby znaleźć ulubione utwory lub szukać konkretnych artystów, albumów lub list odtwarzania.

Jeśli szukasz bardziej pasujących do Ciebie okazji, możesz skorzystać z sugestii Apple Music, które będą dostosowane do Twoich upodobań. Wystarczy, że otworzysz sekcję „Muzyka dla mnie” i zaczniesz oglądać. System będzie wyświetlać Ci utwory w oparciu o to, jakie utwory słuchasz najczęściej.

Jak zakupić konkretne utwory lub albumy z Apple Music?

Jeśli szukasz konkretnych utworów lub całych albumów, Apple Music ma Ci do zaoferowania wiele! Możesz kupić pojedyncze utwory lub całe albumy i zapisać je na swoim iPhone.

Zacznij od otwarcia aplikacji Apple Music. Wybierz kategorię Muzyka na górnym pasku, aby mieć dostęp do wszystkich albumów, płyt i utworów, których możesz słuchać lub kupić. Ponieważ jesteś w obszarze Muzyka, będziesz mógł bez problemu znaleźć to, czego szukasz.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących utworu lub albumu, kliknij ikonę (•••). Możesz tu również dodać utwór do listy odtwarzania, dodać go do kolekcji ulubionych, Przejrzeć podobne utwory lub Zalegalizować muzykę.

Kliknij Kup, aby kupić dany utwór lub album. Aby zrealizować zakup, musisz mieć swoje konto Apple ID i hasło. Gdy Twoje konto zostało potwierdzone, możesz kontynuować zakup.

Po potwierdzeniu zakupu, utwór lub album zostaną dodane do Twojej biblioteki muzycznej, dzięki czemu będziesz mógł je odsłuchiwać w dowolnym momencie.

Demontaż i ustawienie Twojej biblioteki na iPhone

Jeśli Twój iPhone posiada aplikację Apple Music, jest to świetny sposób dostępu do Twoich ulubionych piosenek, albumów oraz innych funkcji. Za pomocą tego przewodnika dowiesz się, jak edytować swoją bibliotekę muzyczną i jak w pełni wykorzystać jej możliwości.

 • Zaloguj się do usługi Apple Music za pomocą Twojego Apple ID.
 • Utwórz listę utworów lub katalog albumów, które chcesz trzymać w swojej bibliotece.
 • Kiedy już wybierzesz swoją bibliotekę, możesz zarządzać jej za pomocą Ustawień Biblioteki Apple Music na iPhone. Możesz zmienić ustawienia szybkości odtwarzania lub wyłączyć automatyczne odsłuchiwanie, jeśli chcesz.
 • Możesz edytować informacje o każdym utworze (takie jak tytuł, wykonawca, gatunek muzyczny, album itp.) lub usuwać utwory, jeśli nie są Ci potrzebne. By to zrobić, kliknij Ustawienia > Biblioteka > Usuń.
 • Możesz również łatwo dodawać muzykę do swojej biblioteki za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy skorzystać z opcji Polecane dla Ciebie lub odnaleźć utwór, o którym myślisz, za pomocą wyszukiwarki.

Jak przesyłać piosenki poprzez Wi-Fi lub bezprzewodowe funkcje transmisji?

Apple Music daje Ci możliwość przesyłania muzyki poprzez bezprzewodowe łącze sieciowe lub po prostu przez Wi-Fi. Możesz także użyć bezprzewodowej technologii transmisji, aby dzielić się swoją muzyką z innymi urządzeniami w Twoim domu. Aby to zrobić, najpierw musisz znaleźć swój ulubiony utwór w usłudze Apple Music:

 • Otwórz aplikację Apple Music, która jest dostępna w App Store.
 • Zaloguj się na swoje konto, jeśli zostaniesz poproszony o to.
 • Użyj wyszukiwarki, aby znaleźć swoje ulubione utwory.
 • Kliknij utwór, aby go odtworzyć.

Następnie będziesz mógł wybrać metodę przesyłania piosenki, zanim zacznie się odświeżać. Będziesz miał dwie opcje: bezprzewodowy transfer lub strumieniowe przesyłanie przez Wi-Fi. Wybierz jedną z nich, a Twój utwór zostanie automatycznie przesłany do Twojego iPhone’a.

Tworzenie Playlist i Zarządzanie Ustawieniami

Apple Music umożliwia łatwe tworzenie Twoich własnych playlist – po prostu stwórz listę przebojów, które lubisz słuchać! Muzyka Apple oferuje możliwość tworzenia i zarządzania za pomocą prostych narzędzi.

 • Tworzenie Playlist: Aby utworzyć nową playlistę, wybierz ikonę „+” w menu głównym Apple Music. Będziesz mógł wybrać, czy chcesz otworzyć nową listę odtwarzania, czy dodać nową playlistę do istniejących.
 • Dodawanie piosenek: Aby dodać piosenki do nowo utworzonej listy odtwarzania, wybierz przycisk „Add Music”. Możesz wybierać spośród swojej biblioteki, polecanych artystów lub wyszukać dowolną piosenkę, album lub playlistę.
 • Ustawienia Playlist: Wybierz opcję edytowania, aby zarządzać swoją listą odtwarzania. Możesz usunąć piosenki, przesuwać je za pomocą prostego przeciągnięcia-upuścić, a nawet określić nazwę listy odtwarzania.

Kiedy skończysz edytować swoje listy odtwarzania, będziesz mógł je wyeksportować na swojego iPhone’a. Możesz to zrobić za pomocą przycisku „Export” w ustawieniach Playlisty.

Odsłuchiwanie muzyki w trybie offline przez aplikację Apple Music

Aplikacja Apple Music umożliwia odsłuchiwanie dowolnej muzyki w trybie offline. Oznacza to, że możesz słuchać swojej ulubionej muzyki bez konieczności połączenia z internetem.

Aby wykorzystać tę funkcję, musisz najpierw wybrać utwory, które chcesz słuchać w trybie offline. Możesz to zrobić poprzez przeszukanie dla określonych piosenek lub albumów, albo przez dodanie ich do odtwarzacza.

Gdy utwory będą już wybrane, musisz je zapisać do swojej pamięci iPhone’a. Zazwyczaj jest to bardzo proste. Wystarczy dotknąć ikonę zaznaczenia na pasku narzędzi każdego utworu lub albumu, a następnie wybrać opcję „Pobierz” w okienku podręcznym.

Po pobraniu utworów możesz słuchać ich przez aplikację Apple Music w trybie offline. Oznacza to, że możesz słuchać muzyki podczas jazdy samochodem, wycieczki i innych sytuacji, w których nie masz połączenia z internetem.

Jak oznaczyć ulubione piosenki i tworzyć szablony listy odtwarzania w Apple Music?

Apple Music oferuje kilka sposobów na znalezienie swoich ulubionych piosenek, utworzenie szablonu listy odtwarzania lub oznaczenie piosenek, które chcesz regularnie słuchać.

Aby oznaczyć ulubione utwory:

 • Otwórz aplikację Apple Music na swoim iPhone’ie.
 • Kliknij „Moja muzyka” i wybierz interesujący Cię utwór lub album.
 • Kliknij ikonę serca w prawym górnym rogu, aby oznaczyć utwór jako ulubiony.

Aby utworzyć szablon listy odtwarzania:

 • Kliknij „Moje playlisty” w lewym panelu.
 • Kliknij „+” w prawym górnym rogu, aby utworzyć nową playlistę.
 • Wprowadź nazwę dla swojej playlisty i zapisz jej ustawienia.
 • Kliknij ikonę „+” obok wybranych utworów / albumów, aby je dodać do listy odtwarzania.

Teraz, gdy już wiesz, jak oznaczać ulubione piosenki i tworzyć szablony listy odtwarzania w Apple Music, możesz czerpać z tego maksymalną radość!

Edycja tagu dla każdego utworu

Zarządzanie tagami dla utworów w Apple Music jest dość proste. Aby edytować lub dodać tagi, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Otwórz aplikację Apple Music na swoim iPhone.
 • Przejdź do biblioteki i wybierz utwór, który chcesz edytować.
 • Teraz na ekranie powinien pojawić się ekran szczegółowy utworu, na którym możesz wyświetlić informacje dotyczące tagów.
 • Jeśli istnieje już tag, możesz go edytować, lub kliknij opcję „Dodaj tag” i wpisz interesujący Cię tag.
 • Ciesz się nowymi tagami i gotowe!

To wszystko w kwestii edytowania i dodawania tagów dla poszczególnych utworów w Apple Music na iPhone’a. Teraz możesz cieszyć się gustownymi tagami i umożliwić innym lepsze odnalezienie Twojej muzyki.

Jak korzystać z fajnych funkcji dostępnych w Apple Music, takich jak Beats1?

Beats1 to jedna z ciekawszych funkcji dostępnych w aplikacji Apple Music. Jest to stacja radiowa oferująca 24-godzinną ciągłą transmisję najnowszej muzyki, programów rozrywkowych i podcastów.

Aby uzyskać dostęp do Beats1, wystarczy otworzyć aplikację Apple Music i przesunąć się do sekcji „Radio”. Możesz również skorzystać z widgetu lub wyszukiwarki, aby znaleźć stację radiową.

Kiedy już otworzysz Beats1, będziesz miał dostęp do aktualnych playlist, audycji radiowych i wielu innych interesujących programów. Możesz również przesyłać ulubione odcinki lub piosenki bezpośrednio na swojego iPhone’a, aby słuchać ich offline.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Beats1, możesz przejrzeć witrynę internetową Apple Music lub poprosić o poradę znajomych, którzy korzystają z tej usługi. Niezależnie od tego, która opcja Cię interesuje, możesz znaleźć coś nowego i ciekawego na Beats1.

Podsumowanie: Co oferuje Apple Music i dlaczego warto go wykorzystać?

Apple Music jest wyjątkowym sposobem na przesłuchiwanie ulubionej muzyki – bez względu na to, czy poszukujesz najnowszych utworów, czy najstarszych piosenek. Usługa jest dostępna na całym świecie i zawiera miliony utworów, albumów, list odtwarzania i więcej. Aplikacja na iPhone’a daje Ci możliwość wygodnego przesyłania i słuchania muzyki w dowolnym miejscu. Apple Music oferuje również funkcje, które pozwalają stworzyć playlisty, oznaczyć ulubione piosenki i tworzyć listy odtwarzania według Twoich preferencji. Możesz także uzyskać dostęp do Beats1, czyli platformy streamingowej z 24-godzinnymi audycjami, rozmowami i nowinkami.

Jeśli szukasz wygodnego i bezproblemowego sposobu na przesłuchiwanie muzyki, Apple Music jest doskonałym wyborem. Usługa pozwala Ci słuchać muzyki online lub offline, odszukiwać nowe piosenki i listy odtwarzania polecane ściśle według Twoich gustów, a także tworzyć własne układy list odtwarzania. Usługa ta zawiera wszystko, czego potrzebujesz do przyjemnego i bezproblemowego odtwarzania muzyki.

comments: 0

Back to top