Poznaj 4 Modele Apple TV: Który wybrać?

Wprowadzenie: Czym jest Apple TV i dlaczego warto rozważyć zakup?

Apple TV to urządzenie streamingowe pozwalające na przesyłanie filmów, programów telewizyjnych, gier i innych treści multimedialnych bezpośrednio do Twojego telewizora. Apple TV pozwala użytkownikom cieszyć się swoimi ulubionymi treściami w bardziej realistyczny sposób – bez potrzeby przesyłania treści pomiędzy urządzeniami.

Możliwości Apple TV są nieograniczone – od strumieniowania ulubionych filmów i seriali wideo wprost przez internet, do udostępniania plików multimedialnych ze smartfona na dużym ekranie. Połączenie z biblioteką Apple Music, a także z usługami takimi jak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu i innymi, czyni Apple TV kompleksowym rozwiązaniem do streamingu.

Jedna z największych zalet korzystania z Apple TV polega na tym, że wprowadza on zupełnie nowe poziomy interaktywności i możliwości sterowania głosem a także mnóstwo dodatkowych funkcji. To świetny sposób na przyciągnięcie uwagi całej rodziny i mieszkańców domu – a dzięki licznym promocjom i zniżkom zakup Apple TV może być całkiem opłacalny.

Apple TV to przenośne urządzenie, które pozwala dostępować treści multimedialne w wysokiej jakości. Na rynku od roku 2007, Apple wprowadza na rynek nowe modele i generacje od tego czasu. Każdy model może mieć różne funkcje, głównie w zależności od wersji oprogramowania. Główny wybór obejmuje Apple TV 4K, Apple TV HD i starsze modele Apple TV – każdy z nich ma nieco inne funkcje.

Poniżej porównanie możliwości, funkcji i cech poszczególnych modeli Apple TV:

Apple TV 4K:

– Obsługuje wideo 4K i HDR, oferując wyższą jakość obrazu i dźwięku.

– Łatwe ustawienia, aby skonfigurować i dostosować ustawienia do swoich potrzeb.

– Obsługa aplikacji streamingu wideo, w tym Netflix, Hulu, Amazon Prime Video i inne.

– Przydatne funkcje, takie jak sterowanie głosem, AirPlay i wtyczki MFi oraz pilot zdalnego sterowania.

Apple TV HD:

– Wyposażony w technologię HDR10, aby uzyskać lepszą jakość obrazu.

– Posiada mocny procesor A10X Fusion i wsparcie dla szerokiej gamy aplikacji streamingowych.

– Możliwość użycia Apple Music i iTunes, aby oglądać film, słuchać muzyki i cieszyć się kolekcją cyfrową.

– Obsługa wielu urządzeń i sieci, w tym AirPlay, bezprzewodowe sieci Wi-Fi i Bluetooth.

Starsze modele Apple TV:

– Modele z przedziału 2010–2015 oferują szeroki wybór filmów, seriali telewizyjnych, programów i muzyki.

– Wsparcie dla gier i aplikacji, a także dostęp do usługi iCloud Storage.

– Nigdy nie dorasta do potrzeb nowoczesnego sprzętu, ale wciąż może być przydatnym narzędziem.

Apple TV 4K

Apple TV 4K to najnowszy model Apple TV, który oferuje ultra wysoką jakość obrazu i dźwięku. Oferuje szeroką gamę funkcji i opcji multimedialnych, w tym zgodność z HDR10 i Dolby Vision, dostęp do aplikacji takich jak Netflix czy Hulu oraz możliwość podłączania urządzeń peryferyjnych do Apple TV. Na 4K Apple TV można odtwarzać filmy o wyższej jakości obrazu i dźwięku, szybciej streamować wideo oraz korzystać z dodatkowych funkcji kontroli głosem.

Apple TV 4K ma zintegrowany obsługiwany przez Siri system sterowania głosem. Dzięki niemu możesz szybko przeszukiwać listy odtwarzania, wybierać między treściami multimedialnymi i wykonywać inne zadania. Za pomocą sterowania głosem można również odpowiadać na pytania oraz wykonywać komendy dotyczące usług, takich jak Spotify czy Apple Music.

Apple TV 4K ma też bardzo szybką powłokę interfejsu, dzięki której możesz korzystać z najbardziej zaawansowanych opcji urządzenia. Możesz również korzystać z innych urządzeń do tworzenia i udostępniania treści multimedialnych, jak iPhone czy iPad, za pośrednictwem technologii AirPlay.

Apple TV HD

Apple TV HD to model z najniższą ceną wśród obecnych na rynku modeli Apple TV. Wyposażony jest w 32 GB pamięci i obsługuje technologię 4K HDR. Ma on mniejszą ilość funkcji niż Apple TV 4K, ale nadal oferuje wiele możliwości, w tym:

 • Obsługa protokołu AirPlay umożliwiająca strumieniowe przesyłanie treści z komputera lub innego urządzenia do grupy TV.
 • Wyświetlanie treści w jakości HD bez opóźnień.
 • Apple Music dla bezpłatnego korzystania z katalogu muzyki Apple.
 • Obsługa szerokiej gamy aplikacji dostępnych w sklepie App Store.
 • Możliwość synchronizacji treści multimedialnych z biblioteki iTunes.

Cena Apple TV HD jest niska w porównaniu do Apple TV 4K i stanowi interesującą opcję dla osób, które chcą skorzystać z technologii Apple TV, ale nie potrzebują funkcji dostępnych tylko w droższych modelach.

Starsze Modele Apple TV

Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany kupnem najnowszego modelu Apple TV, starsze generacje oferują szeroką gamę opcji i funkcji. Należą do nich takie opcje jak Apple TV (trzecia generacja), Apple TV 2 i Apple TV (pierwszej generacji).

Apple TV (3 generacji) jest dostępny w wydaniu 1080p. Jest on przeznaczony dla klientów, którzy chcą korzystać z szerokiego wachlarza usług streamingowych, takich jak Netflix, Hulu, HBO Now i pandora. Możesz uzyskać dostęp do treści z dowolnego miejsca z poziomu iPhone’a, iPada lub Maca za pośrednictwem AirPlay. Apple TV 3 generacji ma wbudowaną bibliotekę iTunes z milionami plików do pobrania w wysokiej rozdzielczości.

Apple TV 2 ma analogiczne funkcje, ale z mniejszą przepustowością i bez funkcji AirPlay. Oznacza to, że możesz korzystać jedynie z aplikacji streamingowych, które są dostępne w sklepie iTunes. W przeciwieństwie do Apple TV 3. generacji, Apple TV 2 oferuje mniej możliwości, takie jak sterowanie głosem i interfejs Multi-Touch.

Apple TV pierwszej generacji jest obecnie przestarzałym modelem, który nie obsługuje już wielu funkcji i aplikacji. Apple TV pierwszej generacji ma dostęp do Netflixa, Hulu Plus i YouTube, ale nie posiada funkcji lokalnego strumieniowania ani funkcji AirPlay. Jest to również ograniczone w większości komponentów, takich jak procesor, składowanie, rozdzielczość i interfejs użytkownika.

Porównanie specyfikacji i funkcji między poszczególnymi modelami

Apple TV to jedna z najlepszych platform streamingowych, która oferuje dostęp do setek aplikacji, usług i treści multimedialnych w jednym miejscu. Istnieją cztery główne modele urządzenia, każdy wyposażony w zupełnie inne funkcje i technologie.

Pierwszym w kolejce jest Apple TV 4K. Urządzenie to umożliwia odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości 4K UHD, a także HDR 10 i Dolby Vision, dzięki czemu możesz cieszyć się prawdziwie wyrafinowanym doświadczeniem wizualnym. Apple TV 4K również podnosi poprzeczkę w dziedzinie dźwięku, oferując wsparcie dla technologii Dolby Atmos.

Apple TV HD jest świetnym wyborem, jeśli szukasz koncentracji na treściach wideo i chcesz móc oglądać materiały w jakości HD. Wraz z obudową A8, te połączone ze sobą komponenty zapewniają oszałamiające wrażenia wizualne.

Starsze modele Apple TV, takie jak Apple TV 3, 2 i 1, są starszymi generacjami urządzenia. Są co prawda znacznie mniej wydajne niż ich nowsze odpowiedniki, ale oferują one wystarczającą wydajność do odtwarzania wideo w porządku i wystarczającą przepustowość, aby korzystać z popularnych usług streamingowych.

Każdy model Apple TV oferuje szybkie połączenie Wi-Fi, pełną obsługę iOS i współpracę z innymi urządzeniami Apple, takimi jak iPod Touch, iPhone, iPad i komputery Mac. Ponadto Apple TV może streamować treści multimedialne z innych źródeł, takich jak YouTube, iTunes Store, Netflix i Hulu, oraz wspiera funkcję AirPlay do udostępniania treści z innych urządzeń.

Porównanie Głównych Funkcji i Opcji w Każdym Modelu

Każdy model Apple TV różni się między sobą pod względem funkcji, a także dostępnych opcji. Na przykład, jeśli chodzi o Apple TV 4K, który został wydany w 2017 roku, jest on dostępny w dwóch pojemnościach: 32GB i 64GB, z czego druga opcja oferuje znacznie więcej przestrzeni. Natomiast Apple TV HD, który został wydany w 2015 roku, jest dostępny wyłącznie w wersji 32GB.

Apple TV 4K oferuje także wyższą przepustowość niż modele HD i starsze modele, dzięki czemu możesz płynnie strumieniować wideo w jakości 4K. Większa przepustowość wpływa również na lepszą jakość dźwięku i grafiki w grach i aplikacjach, dlatego też ta wersja jest zalecana osobom, które myślą o najlepszych możliwych doświadczeniach.

Model Apple TV 4K oferuje również nowe możliwości, takie jak obsługa technologii Dolby Vision i HDR10, co oznacza, że ​​możesz cieszyć się o wiele lepszymi obrazami podczas oglądania swoich ulubionych filmów i seriali. Ponadto Apple TV 4K jest kompatybilny z technologią Dolby Atmos, która zapewnia bogatsze i bardziej realistyczne dźwięki.

Starsze modele Apple TV mogą nie być w stanie obsłużyć wspomnianych funkcji, aby móc je w pełni wykorzystać. W rzeczywistości modyfikuje się je, aby umożliwić obsługę jak największej liczby aplikacji i usług, w tym Netflix, Hulu, Amazon Prime Video i wiele innych.

Obsługiwane aplikacje i usługi, dostęp do treści multimedialnych i zgodność z innymi urządzeniami

Każdy model Apple TV oferuje dostęp do milionów aplikacji, usług, programów telewizyjnych i filmów w różnych formatach. Co więcej, urządzenie jest zgodne z większością innych produktów Apple, w tym iPhones, iPads, MacBooks i iPods. Oznacza to, że możesz odtwarzać muzykę, filmy i gry bezpośrednio z urządzeń Apple na Apple TV.

Jeśli chodzi o AirPlay, każdy model Apple TV jest zgodny z technologią AirPlay 2, co oznacza, że ​​możesz udostępniać muzykę i filmy z urządzeń Apple na wielu urządzeniach jednocześnie. Modele Apple TV 4K i HD wyposażone są w zaawansowaną technologię AirPlay Mirroring, która pozwala użytkownikom przesyłać strumieniowo treści z ich urządzeń Apple na dużym ekranie. Apple TV 4K i HD również obsługuje technologię HomeKit, dzięki czemu możesz sterować swoimi inteligentnymi urządzeniami domowymi za pośrednictwem Twojego Apple TV.

Jeśli chodzi o oprogramowanie i usługi, starsze modele Apple TV są wyposażone w system iOS 6, a Apple TV 4K i HD mogą korzystać z najnowszych funkcji technologicznych, takich jak TuneIn Radio i Music Kit. Niezależnie od wybranego modelu, Apple TV oferuje dostęp do wielu popularnych usług streamingowych, w tym Hulu, Netflix, HBO GO, Showtime i innych.

Omówienie cenowych różnic między modelami Apple TV

Różnice w cenie modeli Apple TV są zauważalne i warto wziąć je pod uwagę. Dla przykładu, Apple TV 4K jest najdroższym modelem, ale oferuje on najbardziej zaawansowaną opcję dostępną obecnie – wraz z wyższą rozdzielczością i łącznością 4K. Natomiast Apple TV HD jest tańszym modelem, a mimo to oferuje on świetną jakość obrazu i dźwięku, która jest odpowiednia dla wielu potrzeb.

Jeśli chodzi o starsze modele Apple TV, dostępne są one w bardzo przystępnych cenach na rynku wtórnym, a ponieważ są one w dalszym ciągu kompatybilne ze starszymi typami urządzeń, mogą one być przydatne dla tych, którzy pragną wykorzystać ich możliwości.

Dodatkowe funkcje, takie jak Apple Music czy iTunes, są dostępne wyłącznie w nowszych modelach, dlatego też mają one zazwyczaj droższe abonamenty. Jednak bez względu na ich ceny, każdy model Apple TV może być doskonałym uzupełnieniem do domu i posiada szereg możliwości i funkcji, z których można skorzystać.

Porównanie oferty premium dla każdego modelu

Każdy model Apple TV ma swoją unikalną ofertę premium, która może zawierać bonusy i specjalne promocje. Najnowsze modele zwykle mają najlepsze oferty, w tym zakup odblokowanych modeli za niższą cenę lub zakup nowego urządzenia za darmo po podłączeniu do planu abonamentowego. Starsze modele mają mniej opcji i oferują gorsze bonusy. Oferta premium jest ważna, ponieważ możesz uzyskać dostęp do lepszych funkcji i szerszego wyboru aplikacji, co może odgrywać dużą rolę w twoim końcowym wyborze.

Najlepsze wykorzystanie Urządzenia Apple TV

Istnieje wiele możliwości wykorzystania Apple TV, w tym łatwe tworzenie i dzielenie się treściami w trybie AirPlay, kontrola głosem, połączenie z innymi urządzeniami, korzystanie z aplikacji takich jak Netflix, Hulu, Amazon Prime Video i wiele więcej. Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać Apple TV, aby czerpać z niego jak najwięcej.

 • Używanie kontroli głosowej Siri: Dzięki Siri możesz wyszukiwać filmy i programy telewizyjne, przeglądać wyniki oraz wybierać opcje. Możesz również użyć Siri do sterowania swoim urządzeniem, uruchamiania aplikacji lub zmieniania ustawień.
 • Łatwe tworzenie i dzielenie się treściami w trybie AirPlay: Używaj AirPlay, aby szybko udostępniać filmy, muzykę i wiele innych treści z urządzeń iOS na ekranie Apple TV.
 • Korzystanie z usług i aplikacji: Korzystaj z najnowszych usług i aplikacji, w tym Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Apple Music i iTunes, aby uzyskać dostęp do ulubionej muzyki, filmów i programów.
 • Wykorzystywanie dodatkowych funkcji: Najnowsze modele Apple TV oferują obszerną gamę funkcji, w tym pilota zdalnego sterowania, wtyczki MFi i Gam Center.

Jak wykorzystać wszystkie możliwości Apple TV?

Wszystkie modele Apple TV oferują użytkownikom szereg ciekawych opcji i funkcji, takich jak sterowanie głosem Siri, podłączanie dodatkowych urządzeń zgodnych z technologią Apple AirPlay, streaming wideo z usług takich jak Netflix, Hulu, Amazon Prime Video i inne. Aby w pełni wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, musisz dobrze poznać swoje urządzenie, wiedzieć, jakie funkcje ma dany model oraz jak mogą one Ci pomóc.

Korzystanie z usług i aplikacji

Apple TV oferuje użytkownikom wiele interesujących aplikacji i usług, w tym popularne streamingowe serwisy, takie jak Netflix, Hulu, HBO Go i Amazon Prime Video. Żeby skorzystać z tych usług, musisz posiadać odpowiednie konto i subskrypcję.

Oprócz tych usług możesz także skorzystać z bogatej biblioteki gier i aplikacji, oferującej wiele interesujących rozrywek dla całej rodziny, w tym gry o tematyce sportowej, edukacyjnej i wiele innych.

Jako użytkownicy Apple TV możesz również korzystać z Apple Music, aby słuchać muzyki, surfować po sieci, oglądać filmy i programy telewizyjne za pośrednictwem iTunes oraz śledzić najnowsze wiadomości i aktualności na platformach takich jak BBC News i Yahoo!

Korzystanie z funkcji Apple TV

Funkcja Siri na Apple TV umożliwia podłączenie i sterowanie urządzeniem za pośrednictwem komendy głosowej. Za jej pomocą możesz wyszukiwać treści, tworzyć listy odtwarzania, sprawdzać prognozy pogody i wykonywać inne czynności bez potrzeby dotykania pilota zdalnego sterowania.

Za pomocą technologii AirPlay możesz również udostępniać treści multimedialne na swoim Apple TV z innych urządzeń, takich jak iPhone, iPad i Mac. Możesz także korzystać z Game Center, aby grać z przyjaciółmi i rodziną w interesujące gry, wykorzystując dedykowaną aplikację Apple lub specjalne pluginy MFi, które można podłączyć do kontrolerów Xbox i PlayStation.

Obsługiwane aplikacje i usługi

Kiedy wybierzesz odpowiedni model Apple TV, następna kwestia to sprawdzenie, jakie usługi wspiera. Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, YouTube i Vimeo to tylko kilka spośród szerokiego wachlarza dostępnych aplikacji. Dodatkowo, urządzenie może być wykorzystywane do strumieniowania muzyki z tysięcy serwisów streamingowych, takich jak Apple Music, iTunes, Spotify, Pandora i inne.

Właściciele starszych modeli Apple TV mogą nie mieć dostępu do wszystkich aplikacji, ale nawet wtedy będą mogli cieszyć się podstawowymi funkcjami, takimi jak odtwarzanie filmów i seriali z iTunes Store. Apple udostępnia również bezpłatną usługę iTunes Extras, która oferuje dodatkowy materiał, taki jak komentarze i sceny usunięte.

Część z obsługiwanych usług wymaga abonamentu. Podczas gdy niektóre aplikacje są darmowe, większość ma własne programy subskrypcji, które oferują dostęp do bogatej biblioteki treści.

Przegląd najważniejszych zastosowań dla każdego modelu Apple TV

Apple TV to platforma streamingowa, która umożliwia dostęp do wielu aplikacji, filmów i seriali. Dzięki różnym modelom możesz wybrać odpowiedni dla siebie. Każdy model ma różne opcje i funkcje, które mogą być przydatne dla Twoich potrzeb.

Tutaj zebraliśmy najważniejsze funkcje i zastosowania dla każdego modelu Apple TV:

 • Kontrola głosowa dzięki Siri: Apple TV 4K i Apple TV HD wyposażone są w funkcję sterowania głosem dzięki technologii Siri. Możesz używać głosu do wyszukiwania treści, oglądania programów telewizyjnych, nawigacji w menu i wykonywania wszystkich innych czynności.
 • Łatwe tworzenie i dzielenie się treściami w trybie AirPlay: Wyświetl obrazy, filmy lub strony internetowe na dużym ekranie telewizora za pomocą AirPlay na urządzeniach Apple, takich jak iPhone, iPad lub Mac.
 • Używanie Apple Music i iTunes: Oglądaj ulubione programy telewizyjne, w tym wszystkie posiadane programy, filmy, muzykę i inne pliki multimedialne. Możesz też oglądać filmiki na stronach takich jak Hulu lub Vimeo oraz streamować treści z różnych urządzeń zgodnych z AirPlay.

Kontrola głosowa dzięki Siri

Apple TV 4K i Apple TV HD oferują kontrolę głosową dzięki inteligentnemu asystentowi Siri. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy wciśnąć przycisk głosu na pilotach zdalnego sterowania, aby otworzyć Siri i użyć komendy głosowej. Można go wykorzystać do szybkiego przeszukiwania treści, szybkiego sprawdzania godzin wydarzeń, wyszukiwania podpowiedzi i rad, a nawet do uruchamiania filmów.

Na przykład, możesz powiedzieć: „Siri, oglądnij film „Jurassic Park”. Siri odpowie i otworzy film bezpośrednio na Twoim Apple TV. Możesz także użyć polecenia, aby wyszukać poprzednie wyniki wideo, np. „Hej Siri, co oglądałem ostatnio?”, A Siri automatycznie wyświetli ostatnio oglądane filmy.

Dzięki Siri możesz również znaleźć wszystkie dostępne tytuły filmów w stacjach, takich jak Netflix, Hulu i iTunes. Wystarczy powiedzieć: „Hey Siri, jakie filmy dostępne są w Netflix?” i Siri wyświetli listę odpowiednich tytułów.

Łatwe tworzenie i dzielenie się treściami w trybie AirPlay

AirPlay to technologia opracowana przez Apple, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe treści z MacBooka, iPhone’a lub iPada do Apple TV a nawet do głośników, telewizorów i innych urządzeń dostępnych dla domu inteligentnego. Możesz szybko i łatwo przesłać zdjęcia, filmy, dźwięk i inne treści multimedialne na urządzenie Apple TV, bez potrzeby podłączania kabli.

Za pomocą AirPlay możesz przesyłać muzykę, strumieniować wideo i korzystać z aplikacji, które używają AirPlay. Możesz także wyświetlać ekran swojego urządzenia Apple na telewizorze i sterować go zdalnie pilotem, wtyczką MFi lub kontrolą głosową Siri. Jeśli masz kilka urządzeń Apple, AirPlay pozwala Ci szybko i wygodnie łączyć je razem i dzielić się treściami pomiędzy nimi.

AirPlay jest dostępny na wszystkich modelach Apple TV, więc bez problemu możesz udostępniać treści w swoim domu bez przewodów czy kabli. Apple TV zostało zaprojektowane, aby wykorzystywać maksymalne korzyści z technologii AirPlay i ułatwić Ci tworzenie i dzielenie się treściami na Twoim urządzeniu.

Używanie Apple Music i iTunes w Apple TV

Apple Music i iTunes oferują ogromną bibliotekę muzyki, filmów i seriali, które można śledzić i słuchać wszędzie. Rozległa oferta obejmuje utwory od artystów z całego świata, a wszystkie dostępne są na Apple TV. Posiadacze modeli Apple TV mogą swobodnie uzyskiwać dostęp do usługi Apple Music i iTunes, słuchając ulubionej muzyki lub oglądając filmy i seriale.

Funkcja AirPlay umożliwia użytkownikom podłączenie urządzenia Apple do domowego systemu audio, co pozwala cieszyć się muzyką na głośnikach Dolby surround lub innych zestawach głośników. Ponadto, użytkownicy mogą również bez problemu dzielić się treściami multimedialnymi za pośrednictwem Wi-Fi na innym urządzeniu, tj. iPhone lub iPad.

iTunes oferuje jeszcze więcej możliwości. Wraz z usługą Apple Music, użytkownicy mogą śledzić aktualizacje muzyki i filmów oraz odtwarzać treści offline. Posiadacze Apple TV mogą zapisywać treści z wielu źródeł, takich jak Apple Music i iTunes, dzięki czemu mogą korzystać z nich, gdy jest to najbardziej wygodne dla nich.

Dalsza integracja między urządzeniami Apple a Apple TV stwarza jeszcze więcej możliwości. Możesz teraz używać swojego iPhone’a lub iPada, aby sterować funkcjami Apple TV, a także uzyskać dostęp do aplikacji, muzyki i filmów. Użytkownicy mogą również strumieniować treści przez Wi-Fi z urządzenia iOS na Apple TV.

Korzystanie z Apple Music i iTunes na Apple TV jest łatwe i przyjemne. Użytkownicy mogą tworzyć playlisty, śledzić nowości i zapisywać treści offline, oglądać filmy i seriale w jakości 4K HDR oraz łatwo udostępniać treści między urządzeniami. Dzięki tej wszechstronnej funkcjonalności Apple TV stanowi doskonałe rozwiązanie do rozrywki dla wszystkich rodzin.

Przydatne Porady dla Każdego Użytkownika Apple TV

Apple TV to platforma, która oferuje zabawę, rozrywkę i edukację. Każdy model Apple TV ma własne funkcje i narzędzia, dzięki którym można w pełni wykorzystać jego funkcje. Przed zakupem modelu Apple TV warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje są dostępne i jak można wykorzystać Apple TV do czerpania korzyści.

Oto kilka przydatnych porad, które pomogą Ci wykorzystać cały potencjał urządzenia:

 • Kontrola głosowa dzięki Siri – Większość modeli Apple TV obsługuje kontrolę głosową za pomocą Siri. Technologia ta umożliwia zmianę ustawień i szybkie wyszukiwanie treści bez konieczności korzystania z pilota.
 • AirPlay – Najnowsze modele Apple TV umożliwiają streamowanie, tworzenie i udostępnianie treści z innych urządzeń przy użyciu trybu AirPlay. Jest to najlepszy sposób na podzielenie się swoim zdjęciami i filmami z innymi osobami.
 • Apple Music i iTunes – Wszystkie modele Apple TV obsługują usługę Apple Music, co pozwala na słuchanie muzyki z dowolnego miejsca. Możesz także korzystać z usługi iTunes, aby oglądać filmy, programy telewizyjne, seriale i więcej.
 • Wtyczki MFi i pilota zdalnego sterowania – Niektóre modele Apple TV mają też wtyczki MFi, które umożliwiają łatwe sterowanie pilotem zdalnego sterowania. Dzięki temu możesz łatwo przełączać między aplikacjami lub dostroić odbiornik stereo.

Funkcje dostępne tylko na niektórych modelach Apple TV

Apple oferuje szeroką gamę dodatkowych funkcji, dostępnych wyłącznie na niektórych urządzeniach. Dotyczy to zarówno starszych, jak i najnowszych modeli Apple TV. Oto wybrane funkcje specjalne, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu:

 • Obszerna biblioteka Gam Center: Dzięki dużemu zestawowi gier Apple TV, możesz grać w pojedynkę lub ze znajomymi. Większość gier można bezpłatnie pobrać i chronić swoje postępy synchronicznie z innymi urządzeniami.
 • Wtyczki MFi: Wtyczki MFi są dedykowanymi akcesoriami, które można wykorzystać do sterowania różnymi funkcjami Apple TV. Możesz skorzystać z joysticków i pilota do wirtualnej rzeczywistości, aby urozmaicić swoje wrażenia z gry. Urządzenia te są zgodne z niektórymi starszymi modele Apple TV.
 • Pilotowa kontrola zdalna: Pilot zdalnego sterowania jest dostępny tylko dla wybranych modeli Apple TV. Ze względu na redukcję liczby elementów sterujących, pilot zapewnia intuicyjniejsze wrażenia z gry. Umożliwia też szonowanie programów oraz łatwe przełączanie między źródłami treści.

Jeśli chcesz skorzystać z gier lub używać akcesoriów sterujących, upewnij się, że wybrany model Apple TV obsługuje te funkcje. Aby ułatwić Ci wybór, zebraliśmy wszystkie ważne informacje na temat poszczególnych modeli Apple TV w naszym przewodniku.

Funkcje dostępne tylko na niektórych modelach urządzenia

Niektóre modele Apple TV wyposażone są w specjalne funkcje, których nie znajdziesz w innych modelach. Te dodatkowe funkcje sprawiają, że pewne modele są bardziej odpowiednie dla różnych potrzeb i okazji.

Oto kilka zespołu funkcji, które możesz znaleźć tylko w niektórych modelach urządzenia:

 • Obszerna biblioteka gier Gam Center dostępna tylko w 4K i HD 4th Generacji.
 • Wtyczki MFi umożliwiające podłączanie i sterowanie innymi urządzeniami Apple.
 • Pilot zdalnego sterowania oferuje łatwiejszy dostęp do twórczej kontroli głosowo-dotykowej.

Niezależnie od tego, jaki model Apple TV wybierzesz, warto wziąć pod uwagę, jakie funkcje są dostępne w każdym modelu, aby upewnić się, że wybrałeś ten, który będzie najlepiej pasował do twoich potrzeb.

Mocne i słabe strony różnych modeli Apple TV

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego modelu Apple TV, warto przyjrzeć się dokładnie mocnym i słabym stronom poszczególnych modeli. Oto przegląd technologii wykorzystywanych w czterech różnych modelach urządzenia: Apple TV 4K, Apple TV HD, starsze modele Apple TV oraz Apple TV SE.

Apple TV 4K

 • Ciesz się wysokiej jakości 4K Dolby Vision lub HDR10, dzięki silnikowi A10X Fusion.
 • Dostęp do szerokiej gamy aplikacji, treści wideo i gier.
 • Obsługa sterowania Siri i AirPlay.
 • 32GB lub 64GB pamięci.
 • Bardzo bardzo niszy zasięg Wi-Fi.

Apple TV HD

 • Tryb 1080p i Dolby Atmos.
 • Obsługa sterowania Siri.
 • Dostęp do szerokiej gamy aplikacji, treści wideo i gier.
 • Obsługa AirPlay.
 • 32GB pamięci.
 • Brak wsparcia dla technologii 4K.

Starsze modele Apple TV

 • Tryb 1080p.
 • Dostęp do szerokiej gamy aplikacji wideo.
 • Możliwość podłączenia do iTunes Store.
 • 8GB lub 16GB pamięci.
 • Brak wsparcia dla technologii 4K i Dolby Vision.

Apple TV SE

 • Tryb 1080p.
 • Możliwość sterowania głosem za pomocą Siri Remote.
 • Obsługa AirPlay.
 • 64GB pamięci.
 • Brak wsparcia dla technologii 4K.

Jak widać, istnieje kilka mocnych i słabych stron każdego z modeli Apple TV, które powinieneś wziąć pod uwagę przed zakupem. Oczywiście, najlepiej wziąć pod uwagę swoje potrzeby, wymagania związane z wydajnością i budżetem, aby upewnić się, że wybierzesz właściwe urządzenie dla Ciebie.

Przegląd technologii wykorzystywanych w czterech różnych modelach Apple TV

Apple TV oferuje użytkownikom możliwość oglądania treści multimedialnych i doświadczenia za pośrednictwem szerokiej gamy modeli, które różnią się pod względem technicznym. Każdy z nich ma swoje własne funkcje i możliwości, które warto wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni dla siebie model.

Cztery, główne modele Apple TV, to:

 • Apple TV 4K
 • Apple TV HD
 • Starsze modele Apple TV

Apple TV 4K i HD oferują użytkownikom dostęp do streamingu wideo w najwyższej jakości obrazu i dźwięku oraz opcji sterowania głosem poprzez Siri. Starsze modele Apple TV nadal zapewniają użytkownikom możliwość strumieniowego przesyłania treści wideo, ale w niższej jakości. Każdy z modeli wykorzystuje standardową dokowalną powłokę HDMI, oprócz najnowszych modeli, które cechuje standardowo złącze USB-C.

Dzięki szerokiej gamie opcji dostępnych w każdym z modeli Apple TV, jak sterowanie głosem, AirPlay i Internec TV, użytkownicy mogą tworzyć, udostępniać i konsumować treści w dowolnym miejscu. Bez względu na to, jaki model wybiorą użytkownicy, pozostają im korzyści z wielu aplikacji i usług, dostępnych tylko w App Store Apple TV.

Omówienie zalet i wad poszczególnych modeli Apple TV

Apple TV jest powszechnie uważane za jedno z najlepszych urządzeń streamingowych dostępnych na rynku. Niezależnie od tego, czy szukasz wielofunkcyjnego centrum rozrywki, czy chcesz po prostu przesyłać treści multimedialne do dużego ekranu, Apple TV ma Ci do zaoferowania coś interesującego. Istnieje obecnie cztery generacje Apple TV: 4K, HD, szybkie i stare modele.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego poradnika dotyczącego wyboru idealnego modelu Apple TV, podpowiemy Ci, z jakich funkcji powinieneś skorzystać i czym różni się każdy z nich. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym zaletom i wadom poszczególnych modeli.

 • Apple TV 4K – Jest to najnowsza generacja Apple TV, wyposażona w silnik A10X Fusion. Posiada ona także dwa porty HDMI 2.0 do łatwego podłączenia do wyświetlacza i innych urządzeń. Oznacza to, że możesz przesyłać obraz o wysokiej jakości i dźwięk 4K. Jej głównym minusem jest jej cena, będąca najwyższą wśród wszystkich modeli Apple TV.
 • Apple TV HD – Apple TV HD jest tańszym modelem Apple TV, który może streamować tylko w rozdzielczości HD. Ma procesor A8 i jeden port HDMI 1.4, więc nie obsługuje obrazu 4K. To świetny wybór dla osób, które chcą korzystać z Apple TV, ale nie mają wyświetlacza 4K.
 • Starsze modele Apple TV – Istnieją również starsze modele Apple TV, takie jak Apple TV 3rd Gen lub Apple TV 2nd Gen. Te stare modele są już przestarzałe i nie radzą sobie z technologią streamingową. Są one jednak bardzo tanie, więc jeśli chcesz tylko przesyłać treści do telewizora bez dodatkowych opcji, mogą być one odpowiednim wyborem.

Ostateczne podsumowanie:

Wybór odpowiedniego modelu Apple TV może wymagać trochę badań. Przyglądając się uważnie ofercie, można odkryć, że każdy model ma swoje własne zalety. Najnowsze modele Apple TV 4K i Apple TV HD wiążą się z największą mocą i wydajnością, co jest istotne dla wielu użytkowników. Starsze modele takie jak Apple TV (3. generacji) lub Apple TV 2. generacji są dobrym wyborem dla tych, którzy chcą spróbować technologii bez potrzeby dużych nakładów finansowych.

Przed zakupem urządzenia należy dokładnie przeanalizować jego specyfikacje i cechy, aby upewnić się, że będzie ono w pełni pod względem wszystkich potrzebnych funkcji. Często wersje premium oferują lepszą wydajność oraz dodatkowe funkcje, które mogą okazać się przydatne, ale ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Najlepsza propozycja dla twych potrzeb i budżetu

Jeśli chcesz wiedzieć, który model Apple TV jest dla Ciebie najlepszy, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zrobić dobrą decyzję.

Najpierw określ, co chcesz zrobić z Apple TV. Chcesz oglądać filmy w 4K? A może chcesz używać AirPlay do szybkiego dzielenia się multimediami? Dokonaj świadomego wyboru, aby upewnić się, że będziesz mógł czerpać korzyści ze swojego wyboru.

Następnie sprawdź budżet, który masz na zakup. Wszystkie modele Apple TV są dostępne w różnych cenach, a niektóre mają specjalne oferty lub promocje.

Na koniec sprawdź funkcje i opcje dostępne w każdym z dostępnych modeli. Te obejmują środowisko użytkownika, przepustowość, dostępne aplikacje i usługi, możliwość sterowania głosowego i inne opcje techniczne. Możesz znaleźć szczegółowe porównanie tych funkcji w naszym przewodniku.

Jeśli masz pytania dotyczące wyboru odpowiedniego modelu Apple TV dla swoich potrzeb, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego urządzenia!

Dodatkowe porady i wskazówki mądrego zakupu

Aby uzyskać najlepsze rezultaty z urządzenia Apple TV, konieczne jest dokonanie celowego, przemyślanego wyboru. Poniżej znajdują się porady dotyczące określenia, który model będzie dla Ciebie odpowiedni.

 • Ustaw swój budżet: Od pierwszego do czwartego modelu Apple TV wahają się ceny od 199 USD do 199 USD, dlatego ważne jest, aby ustalić, jaki budżet chcesz przeznaczyć na urządzenie. Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ wybór starszych modeli.
 • Określ swoje potrzeby: Zastanów się, jak chciałbyś wykorzystać Apple TV? Do codziennego użytku, bądź też do grania w gry? Te pytania powinny Ci pomóc określić, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni. Na przykład, jeśli chcesz grać w gry, najlepszym wyborem będzie Apple TV 4K lub Apple TV HD ze względu na szeroką gamę oferowanych gier.
 • Korzystaj z usług streamingowych: Sprawdź, które usługi streamingowe są dostępne dla każdego modelu. W starszych urządzeniach, takich jak Apple TV 3, większość usług ma ograniczoną funkcjonalność, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wybrana przez Ciebie usługa jest dostępna dla Twojego urządzenia.
 • Sprawdź, czy urządzenie jest zgodne z innymi urządzeniami: Wszystkie modele Apple TV są w pełni zgodne z innymi urządzeniami Apple, ale należy sprawdzić, czy wybrany model jest również zgodny z innymi urządzeniami, takimi jak telewizory, tablety i smartfony.

Jak właściwie ustalić potrzebny rozmiar pamięci, jakie miesiące zawierają najlepsze promocje i jak czerpać największą korzyść z technologii Apple TV?

Rozmiar pamięci w każdym modelu Apple TV można dowiedzieć się z podanego przez producenta technicznego opisu. Zazwyczaj składa się on z 16 GB lub 32 GB flash drive, aby dodatkowo rozszerzyć komfort użytkowania urządzenia. Większość użytecznych aplikacji i gier wymaga 8 GB lub więcej miejsca na dysku twardym, co oznacza, że 16 GB będzie lepszym wyborem dla większości graczy. Natomiast dla tych, którzy częściej surfują po Internecie i oglądają dużo filmów online 32 GB będzie lepszym wyborem.

Jeśli chodzi o promocje, Apple zazwyczaj oferuje zniżki na produkty w określonych miesiącach. Najlepsze momenty, aby poszukać okazji, to początek nowego roku szkolnego, święta i inne ważne wydarzenia. Zazwyczaj też Apple udostępnia specjalne promocje dla studentów i użytkowników innych produktów marki, więc warto śledzić ich stronę internetową lub dział promocji, aby dowiedzieć się o najnowszych ofertach.

Technologia Apple TV oferuje wiele atrakcji, które można wykorzystać tak tanio, jak to możliwe. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest zapoznanie się z dostępnymi funkcjami i opcjami na każdym modelu. Upewnij się, że wybrany przez ciebie model ma te wszystkie funkcje, których potrzebujesz. Następnie, wykorzystaj swoje techniczne umiejętności, aby w pełni wykorzystać wszystkie opcje. Na przykład, możesz skonfigurować urządzenia i aplikacje, aby miały wspólny dostęp do twoich treści multimedialnych, a także używać AirPlay, aby przesyłać treści na telewizor lub inne urządzenia.

Podsumowanie

Apple TV to wszechstronny, wielofunkcyjny przetwornik multimedialny, dający użytkownikom dostęp do setek darmowych i płatnych aplikacji transmisji strumieniowej i gier. Istnieje cztery rodzaje urządzeń Apple TV- Apple TV 4K, Apple TV HD, starsze modele Apple TV oraz Apple TV HD. Każdy model posiada swoje własne funkcje, możliwości i ceny premium, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu. Wszystkie modele oferują kontrolę głosową za pośrednictwem Siri, tworzenie i dzielenie się treściami w trybie AirPlay oraz dostęp do usług takich jak Netflix, Hulu, Amazon Prime Video i innych. Ustalenie, który model jest najlepszy dla Ciebie, zależy od twoich potrzeb i budżetu, i warto zapoznać się z technologią Apple TV przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dzięki temu przewodnikowi dowiedziałeś się więcej o różnych modelach Apple TV, ich funkcjach, najlepszych wykorzystaniach i szybkich poradach na temat smart zakupów, abyś mógł wybrać najodpowiedniejszy dla siebie model.

Bilans korzyści z wyboru poszczególnych modeli

Kiedy już zdecydujesz, który model Apple TV najlepiej odpowiada twoim potrzebom i budżetowi, nadchodzi czas, aby poznać korzyści, jakie możesz uzyskać po dokonaniu zakupu. Oto krótki przegląd najważniejszych korzyści:

 • Dostęp do szerokiego wachlarza aplikacji i usług, w tym Hulu, Netflix, Amazon Prime Video, Apple Music itp.
 • Sterowanie głosem dzięki Siri.
 • Łatwe tworzenie i dzielenie się treściami multimedialnymi w technologii AirPlay.
 • Zgodność z urządzeniami Apple, takimi jak iPhone, iPad i Mac.

Chociaż każdy model oferuje inne specyfikacje i funkcje, skorzystanie z nowego Apple TV może zmaksymalizować twoje doświadczenie związane z cyfrowymi treściami multimedialnymi. Kiedy już zdecydujesz się na model Apple TV, który Ci odpowiada, pamiętaj o uważnym przestudiowaniu ofert premium, aby móc znaleźć najbardziej opłacalną ofertę.

Zakończenie:

Apple TV to wyjątkowe urządzenie, które umożliwia użytkownikom dostęp do szerokiego zakresu treści multimedialnych i usług. Model 4K oferuje najlepsze możliwe jakości wideo na rynku, wraz z wieloma dodatkowymi funkcjami i opcjami. Dzięki HD jest dostępny w przystępnej cenie, a starsze modele pozwalają korzystać z treści multimedialnych bez zbędnych kosztów.

Przed rozpoczęciem zakupu należy dokładnie przeanalizować dostępne modele i porównać ich specyfikacje, funkcje i ceny. Użytkownicy powinni także skorzystać z darmowych i płatnych usług oraz aplikacji, aby maksymalnie wykorzystać możliwości posiadanego modelu Apple TV.

Jak widać, dobór odpowiedniego modelu Apple TV wymaga solidnego przygotowania. Po przeanalizowaniu różnych modeli i generacji, porównaniu specyfikacji i funkcji oraz skorzystaniu z cenowych różnic powinno być łatwiej podjąć decyzję o zakupie. Użytkownicy powinni zwrócić szczególną uwagę na najważniejsze cechy wybranego modelu, aby maksymalnie wykorzystać wszystkie jego możliwości.

Podsumowanie

Gdy wybierasz Apple TV, trzeba wziąć pod uwagę różne elementy, w tym cenę, funkcje i użyteczność. W zależności od twoich potrzeb i budżetu, jeden model może być lepszy od innych.

Apple TV 4K ma wszystkie najnowsze technologie, takie jak obsługa HDR i dźwięku Dolby Atmos, ale oferuje też bogate funkcje. Natomiast Apple TV HD jest tańsza i nadal posiada większość funkcji, ale brakuje im HDR.

Starsze modele Apple TV oferują również szeroką gamę funkcji, ale nie mają one wsparcia dla najnowszych aplikacji i usług. Możesz również korzystać z usług streamingowych, takich jak Netflix, Hulu i Amazon Prime Video.

Ogólnie, Twój wybór naprawdę zależy od twoich potrzeb i budżetu. Jeśli szukasz najlepszego możliwego doświadczenia wizualnego, Apple TV 4K będzie miał najlepsze efekty. Jeśli szukasz taniejszego urządzenia, Apple TV HD może być dobrym wyborem.

comments: 0

Back to top