Przewodnik po konserwacji, naprawie i wymianie baterii iPhone’a

iPhone to niesamowite urządzenie, ale nie jest pozbawione wad. Najczęstszym problemem tych telefonów jest to, że w starszych modelach często wyczerpują się baterie. Może to być bardzo denerwujące, zwłaszcza jeśli pracujesz nad pilnym lub złożonym zadaniem, a postępy nie są automatycznie zapisywane.
W niektórych przypadkach może być również ogromną barierą w komunikacji i powodować wiele stresu dla najbliższych.

Jak mogę rozwiązać problem zawsze wyczerpującej się baterii iPhone’a?

Na szczęście istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu. Jednym z nich jest wymiana starego iPhone’a na używany, najnowocześniejszy. Apple niedawno wypuściło nowe modele iPhone XS i XR o lepszej specyfikacji niż ich poprzednicy. W modelach tych zastosowano również nowy układ A12 Bionic, który oferuje wyższą niż dotychczas wydajność i lepszą żywotność baterii, skuteczniej optymalizując jej czas pracy na jednym ładowaniu.

Wymiana baterii w iPhone: dlaczego jest to najlepsza opcja naprawy?

Tańszą opcją, czasem dającą równie doskonałe efekty, jest wymiana zużytej baterii na nową baterię do iPhone’a. Taka naprawa może przywrócić telefonowi maksymalną wydajność, co jest więcej niż wystarczające dla wielu zwykłych użytkowników, którzy nie wymagają wiele od swojego smartfona, ale chcą w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. Jeśli jednak jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który potrzebuje maksymalnej wydajności i użyteczności, powinieneś wiedzieć, że nie da się tego osiągnąć bez wymiany baterii.
Możesz kupić nową baterię ze strony internetowej i spróbować zainstalować ją samodzielnie, ale robiąc to ryzykujesz utratę pieniędzy i dalsze uszkodzenie telefonu. Baterie mogą być również niesprawdzone, nieoryginalne, a nawet niebezpieczne dla Ciebie i osób z Twojego otoczenia.
Wymiana baterii w iPhone Services sprawi, że Twój telefon będzie oryginalny, bezpieczny i będzie działał prawidłowo przez długi czas, bez konieczności wydawania pieniędzy na zupełnie nowy telefon. iPhone Services oferuje wymianę baterii, aby utrzymać urządzenie w dobrym stanie, dając Ci szansę na posiadanie w pełni funkcjonalnego telefonu po naprawie. Po profesjonalnej naprawie każdy model iPhone’a będzie działał jak nowy, dzięki czemu usługi wymiany baterii są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Naprawa ekranu iPhone’a: jak naprawić uszkodzony ekran i jak uniknąć problemów

Pęknięte ekrany to częsty problem użytkowników iPhone’ów. W tym artykule omówimy niektóre z najczęstszych sposobów naprawy uszkodzonego ekranu.
W tym przypadku najskuteczniejszą metodą jest zawsze profilaktyka, czyli nie dopuszczanie do uszkodzenia ekranu iPhone’a. Choć nie zawsze da się uniknąć wyjątkowo gwałtownych upadków czy uderzeń, można zadbać o to, by konsekwencje takich zdarzeń nie były zbyt poważne dla urządzenia i portfela.

Jak mogę uniknąć uszkodzenia mojego wyświetlacza?

Zabezpieczenie wyświetlacza przed uszkodzeniem jest też najtańszym sposobem, gdyż koszt zakupu akcesoriów do tego przeznaczonych to zaledwie kilkadziesiąt euro, co jest nieporównywalne z kosztem wymiany wyświetlacza iPhone’a na nowy, sprawny moduł.

Czy możliwa jest naprawa pękniętego ekranu?

Nie ma możliwości naprawy uszkodzonego ekranu: jedyną opcją jest usunięcie uszkodzonej części i zastąpienie jej działającym ekranem i nowym szkłem ochronnym. Zakup dodatkowego szkła ochronnego, w postaci szkła hybrydowego lub hartowanego, stanowi dodatkową warstwę ochronną, dzięki czemu druga warstwa amortyzuje siłę uderzenia, skutecznie chroniąc podłoże przed uszkodzeniem i koniecznością kosztownej wymiany.
Ponadto poziom ochrony można zwiększyć poprzez umieszczenie telefonu w etui, które chroni również krawędzie iPhone’a lub w etui, które osłania telefon ze wszystkich stron.

Jak rozpoznać uszkodzony ekran i co z nim zrobić?

Jeśli jednak ekran telefonu jest uszkodzony (co można rozpoznać po wyświetlanej treści i czułości na dotyk), można samodzielnie zainstalować nowy chip lub zlecić jego wymianę w serwisie Apple.
Uszkodzony wyświetlacz iPhone’a można rozpoznać po plamach, liniach i innych artefaktach. Widać też wyraźnie, że są problemy z dotykiem

 

Marlena

Back to top