Wirus w iPhone – jak sprawdzić?

Ten artykuł dotyczy zasadności posiadania dobrego programu antywirusowego na iPhonie. Stwierdzono, że iPhone’y stają się coraz bardziej podatne na wirusy i złośliwe oprogramowanie. Dzieje się tak, ponieważ nie są tak chronione jak inne urządzenia, takie jak komputery.

System iOS firmy Apple jest mniej bezpieczny niż Android, co oznacza, że może nie być w stanie chronić Cię przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, takim jak Android. W tym artykule omówię niektóre z najlepszych programów antywirusowych dla iPhone’a, jeśli mój telefon jest zainfekowany wirusem, skąd mam wiedzieć, jak rozpoznać wiadomości, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję o tym, jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz dla swojego urządzenia.

Jak sprawdzić, czy Twój iPhone ma wirusa

Istnieją różne sposoby sprawdzenia, czy Twój iPhone ma wirusa.

Aplikacje do skanowania antywirusowego:

– Skaner wirusów: ta aplikacja skanuje telefon w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i wirusów. Skanuje również telefon w poszukiwaniu złośliwych plików, których nie można zobaczyć gołym okiem.

– Virus Cleaner Pro: Ta aplikacja służy do skanowania plików na urządzeniu i usuwania wszelkich zagrożeń lub wirusów, które zostały w nich znalezione. Skanuje również w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju złośliwych treści, takich jak oprogramowanie szpiegujące, oprogramowanie reklamowe, oprogramowanie ransomware, trojany, robaki, keyloggery itp.

Inne sposoby sprawdzenia, czy Twój iPhone ma wirusa, to wykonanie następujących kroków:

1) Upewnij się, że masz silne połączenie Wi-Fi 2) Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania> Sprawdź aktualizacje 3) Jeśli są dostępne aktualizacje

Oznaki wirusa w iPhone

Wirus to rodzaj złośliwego oprogramowania, które może zainfekować Twój komputer lub smartfon. Istnieje wiele oznak obecności wirusa na komputerze lub telefonie. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów, możliwe, że masz wirusa na swoim urządzeniu.

– Połączenie internetowe jest wolne i czasami w ogóle nie działa

– Otrzymujesz wiadomości od osób, których nie znasz

– Bateria szybko się wyczerpuje, nawet gdy telefon nie jest używany

– Ekran zawiesza się na długi czas

– Zauważysz, że na urządzeniu zainstalowano nieautoryzowane oprogramowanie

Marlena

Back to top