Czy warto wymieniać szybkę w iPhonie X?

Wiele osób obawia się, że ich iPhone X po wymianie szybki nie będzie działał tak jak zupełnie nowy model. Postanowiliśmy rozwiać wszystkie wątpliwości i przygotowaliśmy kompletny przewodnik, który przekona Cię do wykonania tej usługi w serwisie. 

Wymiana szybki w iPhonie X – charakterystyczne objawy 

Niestety, ale problemy z szybką iPhone’ów X zdarzają się bardzo często. Przedni panel jest zabezpieczony szkłem Gorilla Glass, jednak nawet ono nie jest w stanie uchronić smartfona przed uszkodzeniem, gdy dochodzi do jego upadki. To z tego powodu telefony Apple muszą być zwykle naprawiane. Wymiana szybki iPhone X jest konieczna wtedy, gdy na przednim panelu widać charakterystyczne rozbicie. W takich przypadkach dotyk jest sprawny, a na wyświetlaczu normalnie pojawiają się treści. W przeciwnym wypadku może okazać się, że konieczna jest wymiana kompletnego panelu, a to wiąże się z dużo wyższymi kosztami. 

 

Wymiana wyświetlacza, czy wymiana szybki iPhone’a X 

Wiele osób zadaje pytanie, czy można korzystać z telefonu, gdy ma rozbitą szybkę? Mogłoby się wydawać, że jak najbardziej, w końcu to wpływa tylko na estetykę. Niektórzy użytkownicy, z czasem narzekają, że wraz z rozbitą szybką doszło do uszkodzenia wyświetlacza. Jest to głównie spowodowane brakiem odpowiedniej ochrony. Przedostanie się zanieczyszczeń jest dużo łatwiejsze, a w momencie ponownego upadku, smartfon nie ma większych szans na przetrwanie. Pojawienie się kolorowych pasków na ekranie i brak rekacji na dotyk, to charakterystyczne objawy wskazujące na uszkodzenie wyświetlacza iPhone’a X

wymiana szybki iphone x

Wymiana szybki iPhone’a X cena 

Koszt wymiany zbitej szybki w iPhonie X kosztuje 799 złotych. To atrakcyjna cena, w porównaniu do wymiany całego wyświetlacza. Za oryginalny panel do tego modelu iPhone’a należy zapłacić prawie 1100 złotych. Teoretycznie można zdecydować się na wymianę wyświetlacza na nieoryginalny, ale to wiąże się z nieco gorszą jakością. Zwykle odwzorowanie kolorów, jak i ostrość są gorsze od oryginałów. 

 

Jak znaleźć serwis, który wymieni szybkę iPhone’a X? 

W Polsce jest tylko kilka serwisów, które zajmują się wymianami szybek w iPhone’ach X. Ten typ usługi wymaga przede wszystkim umiejętności, ale również odpowiedniego sprzętu. Niestety, ale w warunkach domowych praktycznie nie ma możliwości naprawienia telefonu. Aby znaleźć dobry serwis trzeba przede wszystkim spojrzeć na zakres wykonywanych usług, a następnie na opinie klientów. W przypadku wątpliwości warto odezwać się do serwisu i zadać kilka pytań. Doświadczony pracownik będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Zdarza się, że w mniejszych miastach nie ma serwisu Apple. Jednak są takie miejsca jak wrocławski AppleFix, który oferuje naprawę telefonu na odległość. Jedyne, co trzeba zrobić to wypełnić formularz i zamówić darmowego kuriera. To jedno z najlepszych miejsc, gdzie wymiana szybki iPhone X zostanie przeprowadzona szybko i profesjonalnie. 

Marlena

Back to top