Kiedy wymagana jest wymiana baterii w iPhonie 8?

iPhone 8 to aktualnie jeden z najpopularniejszych telefonów Apple. Jego atrakcyjna cena w połączeniu ze świetnymi podzespołami pozwala na komfortowe użytkowanie. Jednak może zdarzyć się, że z czasem konieczna będzie wymiana baterii Iphone 8. Podpowiadamy, kiedy najlepiej udać się do serwisu! 

Wymiana baterii w iPhonie 8 – charakterystyczne objawy zużycia

W iPhone’ach 8 stosowany jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 1821 mAh. Dzięki temu urządzenie jest w stanie wytrzymać cały dzień bez konieczności sięgania po ładowarkę. Posiadacze tego modelu po mniej więcej roku użytkowania zaczynają skarżyć się na coraz krótsze działanie. 

Niestety, ale to normalna kolej rzeczy, ponieważ baterie stosowane we współczesnych smartfonach mają ograniczoną żywotność. To oznacza, że po 500 cyklach ładowania pojemność akumulatora powinna wynosić około 80%. Zdarza się, że intensywnie użytkowany telefon będzie miał jeszcze słabszą kondycję. Charakterystycznym objawem jest nie tylko spadek czasu pracy, ale również przegrzewanie urządzenia lub jego przypadkowe wyłączanie.  Nie warto zwlekać z wizytą w serwisie, ponieważ z czasem sytuacja będzie się pogarszać. W skrajnych przypadkach akumulator zaczyna puchnąć, czego efektem jest uszkodzenie ekranu lub obudowy. 

wymiana baterii iphone 8

Oryginalna bateria czy zamiennik? Jaką baterię do iPhone’a 8 wybrać? 

Wymiana baterii w iPhonie 8 jest pewnym obciążeniem dla portfela. Z tego powodu niektórzy szukają tańszych alternatyw. Tanie, chińskie zamienniki z Chin wydają się do tego idealne. Ich cena jest czasami nawet o połowę niższa niż oryginalnego ogniwa. Z czasem okazuje się jednak, że telefon nie działa w sposób prawidłowy. Pierwszym objawem jest brak komunikatu o aktualnym zużyciu akumulatora. Często telefon pokazuje nieprawidłowy stan naładowania. Po kilku miesiącach okazuje się, że iPhone 8 znowu nie działa tak, jak powinien. To wiąże się z kolejną wizytą w serwisie i kolejnymi wydatkami. Jak widać stosowanie zamienników nie ma większego sensu. 

Czy baterię w iPhonie 8 można wymienić samodzielnie? 

Teoretycznie jest to możliwe, jednak nie polecamy takiej naprawy osobom, które nie mają odpowiedniego doświadczenia, ponieważ bardzo łatwo o uszkodzenie wielu elementów. Podczas demontażu baterii można uszkodzić płytę główną lub obudowę. Koszt wizyty w serwisie po raz kolejny może znacząco wzrosnąć. 

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhonie 8? 

Wymiana baterii iPhonie 8 nie jest tak droga, jak mogłoby się wydawać. Koszt takiej usługi w profesjonalnym serwisie wynosi 199 złotych. To bardzo atrakcyjna kwota, patrząc na to ile kosztuje nowe urządzenie. W tej cenie otrzymasz oryginalne ogniwo i 6-miesięczną gwarancję, dlatego nie trzeba obawiać się, że z telefonem będzie działo się coś niepokojącego. Po wymianie baterii, iPhone 8 będzie działał znowu perfekcyjnie przez dłuższy czas. Każdy, kto nie chce rozstawać się ze swoim smartfonem powinien jak najszybciej udać się do serwisu. 

Marlena

Back to top