Przy jakich wypadkach konieczna będzie wymiana wyświetlacza w telefonie?

Uszkodzony wyświetlacz  w iPhonie 8, to przypadłość, która jest spotykana bardzo często. Tak naprawdę na nieszczęśliwy wypadek nie można się przygotować. Wystarczy chwila nieuwagi, a po chwili ekran zostanie rozbity w mak. Jednak nie zawsze wymiana całego panelu jest konieczna! 

Wymiana wyświetlacza iPhone 8 – najczęstsze przypadki

Wymiana wyświetlacza w iPhone’ach 8 i nowszych jest bardzo popularną usługą wykonywaną przez serwisy. Przykładem może być wrocławski AppleFix, który dziennie przyjmuje, co najmniej kilka uszkodzonych urządzeń. Pracownicy powiedzieli nam, że najczęstszą przyczyną tego typu usterki jest upadek telefonu z wysokości. Poważne uszkodzenia przedniego panelu mogą występować nawet po zrzuceniu telefonu z wysokości 1 metra. Na to składa się wiele czynników. Najmniejsze szanse, smartfon ma przy kontakcie z twardym podłożem. 

Jak rozpoznać, że wyświetlacz uległ uszkodzeniu? Objawy są bardzo charakterystyczne, dlatego każdy bez problemu sprawdzi, czy jego telefon czeka wizyta w serwisie. Kolorowe paski na ekranie oraz brak reakcji na dotyk, to główne objawy wskazujące na to, że wyświetlacz iPhone’a 8 nadaje się do wymiany. Jeśli na panelu widać tylko charakterystyczne rozbicia przypominające pajęczą sieć, to mamy dobrą wiadomość! Wystarczy wymienić szybkę na nową i gotowe. Smartfon będzie działał tak, jak należy. Takimi usługami zajmuje się kilka serwisów w Polsce. 

 

Oryginalny czy zamiennik – jaki wyświetlacz do iPhone’a 8 wybrać? 

Wymiana wyświetlacza iPhone 8 wiąże się z całkiem sporym wydatkiem. Wówczas użytkownik staje przed dylematem – wymienić wyświetlacz na oryginalny, czy wybrać zamiennik? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać. Oryginalne panele charakteryzują się bardzo dobrą ostrością oraz odwzorowaniem kolorów. 

Jednak wybierając wysokiej jakości zamienniki nie trzeba obawiać się, że ich parametry będą dużo gorsze. Zwykle części zamienne pochodzące od sprawdzonych producentów spisują się bardzo dobrze. Dla osób, które poszukują kompromisu pomiędzy ceną, a niezłą jakością, to dobre rozwiązanie. Unikać należy przede wszystkim tanich wyświetlaczy pochodzących z Chin. Niestety, ale mogą one doprowadzić do uszkodzenia telefonu. Wiele osób skarży się na pojawiające się przebarwienia, a także kłopoty z podświetleniem. Przed skorzystaniem z usług serwisu warto dopytać, jaki panel zostanie zamontowany w smartfonie. 

 

Wymiana wyświetlacza iPhone 8 – cena 

Koszt wymiany wyświetlacza na oryginalny w iPhonie 8 wynosi około 500 złotych, choć w dobrych serwisach można z takiej usługi skorzystać za 395 złotych. W przypadku zamontowania wysokiej jakości zamiennika trzeba liczyć się z kosztem około 349 złotych. Jak widać różnica w cenie nie jest duża, dlatego warto się zastanowić, czy nie lepiej zdecydować się na oryginalny panel. 

Z nieco większymi wydatkami muszą liczyć się posiadacze iPhone’ów 8 Plus. Wymiana wyświetlacza iPhone 8 5,5-calowego kosztuje 499 złotych. Serwisy oferują również zamienniki. Wówczas za taką naprawę trzeba zapłacić około 399 złotych. 

Marlena

Back to top