Czy można naprawić zalanego iPhone’a 7?

Mimo że iPhone 7 ma certyfikat IP67, to nie oznacza, że jego obudowa nie może zostać zalana. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy można naprawić zalanego iPhone’a 7 i gdzie najlepiej udać się w przypadku takiego problemu. 

Zalany iPhone 7 – co należy zrobić w pierwszej kolejności? 

iPhone 7 to pierwszy smartfon w historii Apple, który został zabezpieczony przed działaniem wody zgodnie z certyfikatem IP67. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że to nie gwarantuje przedostania się cieczy pod obudowę. Kąpanie się ze smartfonem lub wizyta na basenie nie są dobrymi pomysłami. Gdy dojdzie do zalania iPhone’a 7 przede wszystkim nie należy panikować. W pierwszej kolejności należy wyłączyć telefon i wytrzeć go suchą szmatką. Po zdjęciu obudowy należy wstrząsnąć urządzeniem tak, aby oczyścić je z resztek wody. Zdarza się, że niektóre osoby po całym dniu ponownie uruchamiają iPhone’a 7. Oznaki zalania początkowo nie są widoczne i wszystko działa, jak należy. Dopiero po pewnym czasie telefon przestaje całkowicie się włączać. Wpływ na to ma postępująca elektrokorozja. Aby temu zapobiec, należy jak najszybciej udać się do serwisu! 

Chcesz naprawić swój zalany iPhone 7? Sprawdź serwis, który gwarantuje najlepszą usługę. Kliknij tutaj.

zalany iPhone 7

Jakie podzespoły mogą ulec uszkodzeniu podczas zalania telefonu? 

Podczas zalania iPhone’a 7 najbardziej narażona jest płyta główna. Nie da się dokładnie określić usterek, ponieważ każde zalanie działa na inne elementy telefonu. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że w najgorszym wypadku konieczna będzie wymiana całej płyty głównej, a to wiąże się ze sporymi kosztami. Możliwe, że serwis wymieni także baterię w smartfonie. 

Jak wygląda naprawa zalanego iPhone’a 7? 

Przebieg naprawy składa się z kilku etapów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu dokładnej analizy podzespołów, aby ocenić stan uszkodzeń. Następnie wyjmowana jest płyta główna. Serwisant przygotowuje ją do mycia w specjalnej myjce ultradźwiękowej. Po przeprowadzeniu tego zabiegu płyta jest sprawdzana pod mikroskopem. Tylko w ten sposób można dokładnie zobaczyć, jakie komponenty wymagają naprawy. Pełna analiza wraz z wyceną jest przekazywana klientowi, który musi podjąć decyzję o naprawie. Koszt przywrócenia zalanego iPhone’a 7 do pełnego działania wynosi od kilkuset złotych, a może sięgać nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od stopnia uszkodzeń. Na szczęście jest bardzo mało telefonów, których nie da się w ogóle uratować. 

Czy każdy serwis naprawi zalanego iPhone’a? 

Niestety nie. Aby mieć pewność, że zalany iPhone 7 zostanie naprawiony należy wybrać sprawdzony serwis zajmujący się wyłącznie telefonami Apple. Przykładem może być wrocławski AppleFix, który jest jednym najlepszych nieautoryzowanych serwisów Apple w Polsce. Doświadczeni pracownicy mają na swoim koncie wiele uratowanych iPhone’ów, które przez inne serwisy były spisywane na straty. Odpowiednie podejście do klienta i stały dostęp do oryginalnych części zamiennych powodują, że smartfon będzie znowu działał tak, jak należy! 

Marlena

Back to top