Czy naprawa MacBooka się opłaca?

MacBooki to świetne komputery zarówno do pracy, jak i codziennego użytkowania. Niestety, ale problemy z prawidłowym działaniem laptopa zdarzają się dość często. Czy warto decydować się w takiej sytuacji na wizytę w serwisie? A może lepiej kupić nowy model? na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule. 

Naprawa MacBooka – w jakich przypadkach jest konieczna? 

Chwile słabości dotykają nawet MacBooki, które przez użytkowników są uznawane za świetne komputery. Serwis AppleFix z Wrocławia powiedział nam, że posiadacze komputerów przenośnych Apple najczęściej przychodzą z problemem krótkiego działania urządzenia na baterii. Taka sytuacja występuje, gdy akumulator litowo-jonowy przekroczy 1000 cykli ładowania. Po tym czasie oryginalna pojemność znacznie spada, co skutkuje koniecznością częstego podłączania ładowarki. Dobry serwis dokona wymiany baterii MacBooka, dzięki czemu odzyska on dawną sprawność! 

Z czasem, pod obudowę MacBooka dostaje się kurz oraz inne zanieczyszczenia. To powoduje, że wiatraki zaczynają pracować intensywniej, a procesor zaczyna się nadmiernie nagrzewać. Brak odpowiedniej ilości pasty termoprzewodzącej także powoduje problemy z działaniem. Oddając MacBooka do naprawy możesz liczyć na jego kompletne wyczyszczenie. Po wykonaniu takiej usługi komputer zacznie działać zdecydowanie szybciej! 

Jedną z charakterystycznych usterek MacBooka jest uszkodzona matryca. Charakterystycznym objawem jest występowanie poziomych lub pionowych pasków na ekranie, brak pełnego obrazu, przebarwienia, bądź przetarcia powłoki ekranu. Wówczas konieczna jest wymiana całej matrycy na nową. Taką naprawę warto powierzyć profesjonalnemu serwisowi. Naprawa MacBook przebiegnie wówczas bez większych problemów. 

naprawa macbooka

Ile się czeka na naprawę MacBooka? 

Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju usterki. Taka naprawa MacBook wiąże się z czyszczeniem podzespołów, czy wymianą baterii i zwykle trwaj od 1 do 2 dni. W przypadku poważniejszych uszkodzeń trzeba uzbroić się w cierpliwość ponieważ czas oczekiwania może wynosić nawet 7 dni. 

Naprawa MacBooka cena 

Podobnie jak w przypadku czasu oczekiwania, również koszt naprawy jest uzależniony od rodzaju usterki. Zwykle koszty nie powinny być wyższe niż kilkaset złotych, jednak w przypadku poważniejszych uszkodzeń płyty głównej, czy obudowy trzeba liczyć się z większym obciążeniem portfela. Takie serwisy jak AppleFix otwierają się na potrzeby klientów oferując atrakcyjne rabaty na wykonywane usługi. W ten sposób można trochę zaoszczędzić i przywrócić MacBooka do idealnego stanu. 

Czy warto naprawiać MacBooka? 

Odpowiedź brzmi jak najbardziej tak! Naprawione MacBooki są objęte gwarancją, dzięki czemu w razie problemów można zwrócić się do serwisu. Dodatkowo Apple regularnie wypuszcza aktualizacje, dlatego system operacyjny otrzymuje poprawki przez wiele lat od zakupu. MacBook po naprawie spokojnie posłuży właścicielowi. Warto również wspomnieć, że wartość takiego laptopa wzrośnie, a jego sprzedaż będzie dużo łatwiejsza.

Marlena

Back to top